Folyamatosan nő a géllakk okozta allergiás tünetek száma.
Bár szinte hihetetlennek hangzik, de a géllak is egyre több embernél okoz allergiát, mely leginkább annak köszönhető, hogy folyton változnak a lakkok összetevői, újabb és újabb termékek jelennek meg a piacon, és a felhelyezés sem mindig szakszerű.
A géllakkallergiát onnan ismerhetjük fel, hogy viszkető érzés, pirosság és apró vízhólyagok jelennek meg a köröm körül és az ujjbegyeken – olvashatjuk a Semmelweis Egyetem közleményében. De ezek sokszor nem is azonnal, hanem az első használat után akár több évvel jelentkeznek.
„A problémát leggyakrabban az okozza, ha a lakk nem szilárdul meg teljesen, és a körömszéleknél a folyékony anyagból valamennyi a bőrbe jut, amely úgynevezett allergiás kontakt dermatitiszt (bőrgyulladást) okoz” – idézték a közleményben Lőrinc Kendét, a Semmelweis Egyetem Bőr- Nemikórtani és Bőronkológiai Klinika adjunktusát.
Ha ilyen problémákat észlelünk, akkor a lehető leggyorsabban le kell szedetni a géllakkot, hogy ne okozzon további gyulladást, és az érintett terület ne fertőződjön felül, majd érdemes bőrgyógyásszal konzultálunk. Szerencsére gyorsan gyógyítható különböző készítményekkel az allergiás reakció, illetve gyulladásos képződmény.