Emlékszel, milyen volt az első alkalom? Hol történt? A Szigeten, Sopronban, a Balatonnál, Tiszaligeten, vagy máshol? Aztán a második és a harmadik? Emlékszel, milyen volt megázni egy koncerten, és egyáltalán nem bánni? A sült krumplikra, hideg pizzákra, meleg fröccsökre, vizezett kólákra, és arra, mennyire jó az hajnali háromkor? Az éjszakai mászkálásokra, a délutáni hőségre? Az […]
Emlékszel, milyen volt az első alkalom? Hol történt? A Szigeten, Sopronban, a Balatonnál, Tiszaligeten, vagy máshol? Aztán a második és a harmadik? Emlékszel, milyen volt megázni egy koncerten, és egyáltalán nem bánni? A sült krumplikra, hideg pizzákra, meleg fröccsökre, vizezett kólákra, és arra, mennyire jó az hajnali háromkor? Az éjszakai mászkálásokra, a délutáni hőségre? Az afrikai bizsukra, a házasságkötő sátorra, a hennázásra, rizsszembe gravírozásra, a lejárt lemez habpartikra, sörrel a kézben csocsózásra, a zúzós krisna-rockra, vagy arra, amikor „fényt” ittatok? Na, jó, arra nyilván nem annyira…
Ha ilyen emlékeid vannak, már nem vagy kezdő fesztiválozó. Az alábbiakkal elsősorban nem rád gondoltunk ‒ de talán neked sem árt felidézni néhány hasznos tippet, mert a fesztiválok idén is csúcsra járnak, és még hátravan a hazai legnagyobb.
Instant fesztiváltippek
A megjelenést, stílust és viselkedést illetően természetesen nincsenek szabályok, elvárások. Az egyetlen érvényes tanács itt is csak ez lehet: találd meg a saját utad, tedd azt, ami neked tetszik! Persze ez nem jelenti azt, hogy ne léteznének olyan tippek, amikre érdemes rápillantani. Ki tudja, hátha megspórolható velük némi felesleges bosszúság.
1. Kimenő a sminkednek is
Alapvető: fesztiválozós estéken a sminkkészletednek is adj kimenőt! Elképzelhető, hogy egy komplett smink túlélt már egy ilyen estét valakin, de ismerve a veszélyforrások számát, a legvalószínűbb, hogy az illető igazából be sem tette a lábát a helyszínre… Tánc a melegben, por, eső, nyakba zúduló sör, maszatolós ételek, csók. Szerinted a sminked hogy fogja bírni? Ha nem akarsz kis tükörrel bohóckodni, vagy óránként a mosdóknál sorban állni, fogadd meg, hogy a kevesebb több: korrektor, szempillaspirál, esetleg szemceruza/tus ─ ennyi elég is ahhoz, hogy szabadon bulizhass.
2. Tudd, mit villantasz!
Bár a fesztiválokon hódít az extrém külső is, a többségnek a természetes-könnyű-strapabíró vonalon érdemes elindulnia. Csak olyat vegyél fel, amiben végig mersz bulizni egy éjszakát, és még a végére is vállalható formában tudsz maradni. Dilemmák persze vannak: mi lesz, ha esik, és sarut vagy szandált viselsz éppen, mi lesz, ha éjjel fázni fogsz, stb.? Túlbiztosítani mindenesetre nem kell: egy melegebb ruhadarab a táskában és egy összehajtott esődzseki elég kell, hogy legyen ─ a többi már a kaland, ami az egész célja. Vagy nem?
3. A tömegből vagy a kocsmából?
Egy koncert nem magányos műfaj. A közös pillanatról szól, mégis sokan kényelmetlenül érezhetik magukat a tömeg közepén. Igen, hangos lesz, igen, por lesz, igen, ugrálni fog mindenki. Ha ezt ijesztőnek találod, jobb, ha messzebb helyezkedsz, és inkább hallgatod a koncertet, egy itallal a kézben.
4. Csak a sült kolbász?
A hazai fesztiválok kulináris világa már régen elmozdult a pizza, hagymás hús, kolbász platformról. Érdemes kutatni és kóstolni. A Szigeten például hajnali kettőkor is tehetünk gasztronómiai felfedezéseket ─ még ha nem is terített asztalnál.
5. És a pasizás…
Erről megoszlanak a vélemények. Kinek az alma, kinek a körte. Ha egy igazán fontos találkozás adódik a fesztiválon, azt úgyis érezni fogod. Add át magad a pillanatnak, a zenének, a nyárnak…
Nyernél egy jó fesztiválcuccot? Nézz be a Garnier Fructis oldalára, szavazz a cuccokra, és te is nyertes lehetsz. Viszlát egy fesztiválon!