Vizsgáljuk meg, hogy a nátha milyen panaszokat okoz a páciensnek! A duzzadt orrnyálkahártya következtében gátolt orrlégzés kellemetlen érzése mellett a folyamatos arcüregtáji feszítő érzést, fájdalmat okozhat, az akut lázas állapot pedig valóban a “nagybeteg” érzését kelti. A betegek többsége családja vagy háziorvosa segítségével igyekszik csökkenteni a nátha kellemetlen tüneteit, megpróbál javítani legalább az orrlégzésén. Ezért […]
Vizsgáljuk meg, hogy a nátha milyen panaszokat okoz a páciensnek!
A duzzadt orrnyálkahártya következtében gátolt orrlégzés kellemetlen érzése mellett a folyamatos arcüregtáji feszítő érzést, fájdalmat okozhat, az akut lázas állapot pedig valóban a “nagybeteg” érzését kelti.
A betegek többsége családja vagy háziorvosa segítségével igyekszik csökkenteni a nátha kellemetlen tüneteit, megpróbál javítani legalább az orrlégzésén. Ezért valamilyen orrcseppet vagy orrsprayt kezd használni.
Az orrlégzés javítására való törekvés egyidős az emberiség történetével. Lássuk, mivel próbálták őseink az orrlégzésüket javítani!
A Talmudból származó ókori recept szerint fehér kutya trágyáját keverték mirhával. Egy ősi, hindu keverék borsot, mustárt, nősziromgyökeret és ördöggyökeret tartalmazott. 5000 évvel ezelőtt Kínában viszont már olyan gyógynövényt használtak, amelyet korunkban is alkalmazunk.
Az 1960-as években jelentek meg az igazán korszerű és a lehető legkevesebb mellékhatással rendelkező orrcseppek. Ezek közé tartozik a Novorin, a hazánkban is gyakran alkalmazott orrcsepp-vegyület. A Novorin oldatos orrcsepp az orrba jutva azonnali, hosszantartó hatást fejt ki, javítja az orrlégzést.
Az orrcseppből naponta 3-4 alkalommal cseppentsünk és egyszerre 3-4 cseppnél lehetőleg ne többet! A túlzott mennyiségű orrcsepp a vérkeringésre is hatással lehet, kiszárítja a nyálkahártyát, függőség alakulhat ki és előbb-utóbb a szagérzés elvesztéséhez is vezethet. Ha a panaszok néhány nap alatt enyhülnek nincs szükség további orrnyálkahártya-lohasztásra, az orrán levegőt jól kapó beteg el is felejti, hogy csepegtetni kell az orrába. Ha néhány nap elteltével sem javul az állapotunk és az orrdugulás tartósan fennáll, mindenképp forduljunk szakorvoshoz!
——————————————————————————————————————————————————
A kockázatokról és a mellékhatásokról olvassa el a betegtájékoztatót,
vagy kérdezze meg kezelőorvosát,
gyógyszerészét!
——————————————————————————————————————————————————-
Szponzorált hirdetés (X)