Megfelelő tárolással akár évekkel is meghosszabbíthatjuk ruháink élettartamát. Egyesek arra esküsznek, hogy a télikabátokat benzines vízbe mártott kefével kell letisztítani, de ez erősen károsíthatja a kabátok színét, emellett pedig a kabát vízálló hatását is nagymértékben ronthatja. Mások a tollkabátot mosógépben, teniszlabdával mossák. A drasztikus módszerek helyett viszont, a szakember ennél kíméletesebb megoldásokat javasol. A télikabátok […]
Megfelelő tárolással akár évekkel is meghosszabbíthatjuk ruháink élettartamát. Egyesek arra esküsznek, hogy a télikabátokat benzines vízbe mártott kefével kell letisztítani, de ez erősen károsíthatja a kabátok színét, emellett pedig a kabát vízálló hatását is nagymértékben ronthatja. Mások a tollkabátot mosógépben, teniszlabdával mossák. A drasztikus módszerek helyett viszont, a szakember ennél kíméletesebb megoldásokat javasol.
A télikabátok ápolására és tárolására számtalan egyszerű és mindennapi praktikát ismerünk. Bár ezek az eljárások szájról-szájra terjednek, érdemes odafigyelni arra, hogy a mai modern kabátok más törődést igényelnek, mint régebbi darabjaink. A szakember szerint a nem megfelelő mosásnál előfordulhat, hogy a kabátban a toll összeragad, nem tud kiszáradni, melynek következtében bepenészedik, így a szaga miatt már nem szívesen vesszük fel a következő szezonban.
„A mosásra különösen nagy gondot kell fordítani. Vannak olyan korszerű kabátok, amik a mai legmodernebb anyagokból készülnek, nem vegyileg impregnáltak, hanem az anyagszerkezetüknek köszönhetően víz és szélállóak, illetve az alkalmazott membrán technológiának köszönhetően lélegző tulajdonsággal rendelkeznek. Tisztításuknál ezért nincs szükség speciális mosószerekre. Azt szoktuk tanácsolni, hogy a kabátokat otthon, saját mosógépünkben kifordítva mossák, bármilyen hagyományos, – lehetőség szerint folyékony- mosószerrel. Az ilyen anyagokból készült kabátoknál fontos, hogy öblítőszert ne használjunk, mivel az eltömíti a lélegző membránokat. Egyszerűen csak tisztán kell őket tartani, megóvni a portól, a molyoktól, abban az időszakban is, amikor nem használjuk őket.”- tanácsolta Mogyorósi Zoltán, kabát-szakértő.
A tiszta kabátot érdemes lógatva tárolni, így anyagát nem törjük meg. Ha hely hiányában mégsem tudjuk így eltenni kabátunkat, akkor sem tanácsos hajtogatni, ehelyett inkább próbáljuk meg hengerelve, például az ágy alatt tárolni. A maximális helykihasználást segítik a praktikus vákuumos tároló zsákok is. A legnagyobb ellenség, a molylepke távoltartására használjunk szárított levendulát, vagy a boltokban is könnyen beszerezhető levendula illatú molyirtókat, melyek nem csak védelmet nyújtanak, de jó illatot is kölcsönöznek a ruháknak. Ügyeljünk azonban arra, hogy az illatosító ne legyen túl erős.
Egy szó, mint száz: ahogy kedvenc ékszerünk vagy cipőnk is időnként odafigyelést igényel, téli ruhadarabjaink is megérdemlik a gondoskodást. Megfelelő és körültekintő tárolással nem csak a felesleges kellemetlen meglepetésektől kíméljük meg magunkat, de évekkel növelhetjük ruházatunk élettartamát, így azok még hosszú ideig leghűbb kísérőink lesznek a zimankós hónapokban.
Forrás: Wellensteyn
Vásárolj úgy, ahogy Neked a legjobb! Új online drogéria indult!