– Igyál bőségesen folyadékot a kánikula okozta rosszullét, szédülés, ájulás
– Igyál bőségesen folyadékot a kánikula okozta rosszullét, szédülés, ájulás elkerülése érdekében!
– Tudatosan alakítsd ki folyadékfogyasztási szokásaidat: napi tevékenységedbe iktass hosszabb-rövidebb pihenőket, és ezeket használd ki egy-egy pohár frissítő ital vagy lédús gyümölcs elfogyasztására.
– Fogyassz vizet, és különböző ásványvizeket!
– Díszítsd, ízesítsd italod szivárvány-jégkockával: gyümölcsdarabokat, gyümölcslét, limonádét fagyassz le jégkockának és ezeket tedd a hűsítő italba. Ügyelj arra, hogy a fogyasztandó ital ne legyen túl hideg!
– Oltsd szomjad limonádéval egyszerűen és természetesen: friss citrom vagy lime levével, – karikáival ízesítsd a vizet.
– Főzz gyümölcsdarabokat tartalmazó gyümölcsteát, hűtsd be, és már kész is a jeges tea!
– Forró leves helyett jólesik nyáron egy hűsítő, zamatos gyümölcsleves. Minél kevesebb cukorral édesítsd, tejszín helyett natúr joghurttal tedd krémesebbé! Ha zöldségre vágysz, idényzöldségekből is készíthetsz hidegen fogyasztható leveseket, például hideg uborkalevest, sóskalevest, paradicsomlevest.
– Desszertként fogyassz friss gyümölcssalátát! A jó érett gyümölcs mellé már ne adj cukrot.
– Ha strandra, vízpartra mész, mindig legyen a hűtőtáskában vagy termoszban elegendő mennyiségű folyadék.
– Gondoskodj a gyermekek folyamatos folyadékellátásáról. Kisebb gyerekek hajlamosak elfeledkezni a szomjúságról, ezért kínáld őket rendszeresen innivalóval!
– Ne feledkezz meg az idősebb családtagokról sem. Idősebb korban (csakúgy, mint gyermekkorban) a szervezet hamarabb kiszárad, csökken a szomjúságérzet is. Megoldást jelenthet a reggel előre kikészített legalább 1-1,5 liter folyadék, amely egész nap szem előtt van, így folyamatosan figyelmeztet a rendszeres folyadékpótlás szükségességére.
– Ajánlott a könnyű húsok, halak fogyasztása a túl zsíros, nehéz ételek helyett.
– Köretként friss zöldségeket, salátákat részesítsük előnyben.
Forrás: ÁNTSZ