Az egészségnevelő feladat abban áll, hogy késztesse a gyermeket életének egészséges irányítására, feszültségek feloldására. Az egészségnevelés fő területei : az élet és testi épség védelme, az egészség védelme, és fejlesztése, egészséggondozás, az egészséges táplálkozás – heti étrendre példát ITT találhat – biztosítása, elegendő mozgáslehetőség, rendszeres testedzés és játéklehetőség, a szocializáció – beilleszkedés segítése, a világ […]
Az egészségnevelő feladat abban áll, hogy késztesse a gyermeket életének egészséges irányítására, feszültségek feloldására. Az egészségnevelés fő területei : az élet és testi épség védelme, az egészség védelme, és fejlesztése, egészséggondozás, az egészséges táplálkozás – heti étrendre példát ITT találhat – biztosítása, elegendő mozgáslehetőség, rendszeres testedzés és játéklehetőség, a szocializáció – beilleszkedés segítése, a világ tevékeny megismerése, az értelmi és érzelmi fejlesztés megvalósítása.
GYERMEKORVOSI SZOLGÁLAT
Örömmel tájékoztatjuk Önöket, hogy Dr. Szele Krisztina – aki az Egyesült Államokban szerzett gyermekgyógyász képesítést – szívesen áll rendelkezésükre az óvodában akár napi rendszerességgel orvosi kérdésekkel kapcsolatban ide kattintva további információhoz juthat.
Jamie Oliver – a sokak által már ismert Brit konyhaművész – nyíltan megszégyenítette a Brit Kormányt, amikor az általános és középiskolákban kínált egészségtelen ételekben vizsgálta a zsír és cukor mennyiséget.
2006-ban a kormány új irányvonalat szabott meg az iskolai étkeztetésekre vonatkozóan az egészséges táplálkozás jegyében minden iskoláskorú gyermekre kiterjedően.
Meglepő módon a bölcsődék és óvodák említésre se kerültek ilyen tekintetben.
Egy minap megjelent riport a “Nursery World” angol magazinban, egy részletes kutatás mutatja, hogy olyan ételek, mint például csokoládé, chips, édességek, cukrok, sütik, kekszek, hamburgerek és sült krumpli rendszeresen az étrend részét képezik az óvodákban és bölcsődékben.
Egy szülők valamint óvodai és bölcsődei alkalmazottak körében végzett felmérés során a résztvevők egyöntetűen aggodalmuknak adtak hangot a szabályozatlan étrenddel és étkeztetéssel kapcsolatban a kérdéses intézményekben.
A megkérdezettek 85%-a sokkal világosabb és hatékonyabb előírásokat szeretne.
“A riport egyértelműen azt világítja meg, hogy nem léteznek tiszta és egyértelmű szabályok az óvodai és bölcsődei étkeztetés tekintetében.”
Számos ország köztük Franciaország, Olaszország, Ausztria és Dánia már lépéseket kívánnak tenni bizonyos minimum követelmények felállítására annak érdekében, hogy szorgalmazzák a helyes étrend bevezetését a társadalom legfiatalabbjai számára.
Amennyiben további információt szeretne ezzel a különösen fontos témával kapcsolatban, készítettünk egy rövid angol nyelvű összefoglalót, amelyet ide kattintva letölthet PDF formátumban.