Ácsorgó jegesmaci A pihent elméjű, de szakmailag annál inkább elhivatott tervezők számára a globális felmelegedés is egyfajta inspiráció – ezért lehetséges, hogy a leszakadt, sodródó jégtáblán búsan ácsorgó jegesmedve a legtöbbet használt vizuális jelkép. A mexikói NEL dizájncsoport például megalkotta a Globális Felmelegedés Szőnyeget. Ennek szomorkás kékjét csupán egy leszakadt jégtábla és az azon magában […]
Ácsorgó jegesmaci
A pihent elméjű, de szakmailag annál inkább elhivatott tervezők számára a globális felmelegedés is egyfajta inspiráció – ezért lehetséges, hogy a leszakadt, sodródó jégtáblán búsan ácsorgó jegesmedve a legtöbbet használt vizuális jelkép. A mexikói NEL dizájncsoport például megalkotta a Globális Felmelegedés Szőnyeget. Ennek szomorkás kékjét csupán egy leszakadt jégtábla és az azon magában álldogáló jegesmedve töri meg. A szőnyeget gyerekszobába szánják, bár szerintünk oda túl depressziós egy darab. A jegesmedve-jégtábla szimbólumhoz ragaszkodott Chaiyut Plypetch thaiföldi tervező is. Az ő műve egy műanyag, jégtáblán ücsörgő jegesmedvével összekötött káddugó, amelynek segítségével kádban ücsörgés közben mélázhatunk el a klímaváltozás aggasztó következményeiről. Egy japán képzőművész művein már nem is a jégtáblák, hanem veszélyeztetett állatfajok indultak szürreális olvadásnak. Egy másik tervező szintén a jégtáblákból indult ki, és alkotott egyszerűen és nagyvonalúan találót: egy jéghegy alakú radírt, amely használat közben hasonlóan fogyatkozik, mint a sarki jég. Az egyik legötletesebb azonban a Globális Felmelegedés Bögre, amelynek oldalára a Föld térképét festették, méghozzá úgy, hogy ha forró italt öntünk bele, akkor eltűnnek a kontinensek azon részei, amelyek a jégtakaró olvadása miatt bekövetkező tengerszint-emelkedéskor víz alá kerülnének…
Mennyei mohaszőnyeg
Minden vágyad, hogy ne egy műanyag vacakra, hanem valami egészen puhára, egészen természetesre lépj ki tusolás után? Nos, erre való a mohaszőnyeg! Bizony, a furcsa lakberendezési tárgy egy svájci tervező, La Chanh Nguyen ötlete volt. Mert miért ne varázsolhatnánk egy kis „hasznos” zöld teret a lakásba azáltal, hogy több fajta mohát ültetünk egy el nem rothadó habszivacsba? Ez felszívja a fürdő nedvességét, a moha pedig él és virul ebben a környezetben. Persze a dolog hátulütője, hogy ablak is kell a fürdőbe, hiszen a moha szereti a világosságot – csak akkor marad életben. Előnye viszont, hogy puha és finom, nem utolsósorban pedig nem kell mosni.
Világító poharak
Bulizós hétvégék, borozós esték, koktélozós beszélgetések… Ha az összes csorba üveg- és kristálypoharadat előszeded, majd kerítesz egy üvegest, aki kifúrja őket, és egy villanyszerelőt, aki beköti a műved, új funkcióban élesztheted újjá a kidobásra szánt poharakat. Ezzel a módszerrel te is megkaphatod a Propellor Design által elkészített Drum csillárt. De még véletlenül se legyenek ám egyformák azok a poharak! A dizájnstúdió tervetői is otthonról vagy használt árukat forgalmazó üzletben szereztek be minden egyes darabot. Ennek eredménye a képen látható, még véletlenül sem olcsón eladó, vadító csillár.
A témáról bővebben a Maxima magazin márciusi számában olvashatsz!