A megkérdezett 1200, 15-24 év közötti fiatal több mint kétharmada (70 százalék) kulcsfontosságúnak tekinti, hogy beszéljenek a nemi úton terjedő fertőzésekről és szexuális előéletükről. Ennek megtörténte még annál is erőteljesebb jele volt náluk a kapcsolat komolyságának, mint hogy bemutassák a partnert szüleiknek (66 százalék). A fiatalok 47 százaléka gondolta úgy, hogy a kapcsolat szorosságát jelzi, […]
A megkérdezett 1200, 15-24 év közötti fiatal több mint kétharmada (70 százalék) kulcsfontosságúnak tekinti, hogy beszéljenek a nemi úton terjedő fertőzésekről és szexuális előéletükről. Ennek megtörténte még annál is erőteljesebb jele volt náluk a kapcsolat komolyságának, mint hogy bemutassák a partnert szüleiknek (66 százalék).
A fiatalok 47 százaléka gondolta úgy, hogy a kapcsolat szorosságát jelzi, ha a lány arca nincs mindig kifestve partnere előtt, 40 százalékuk a barátoknak való bemutatásban méri a fontosságot, 30 százalékuk pedig abban, hogy kap-e saját helyet ruhái számára a szekrényben.
A nyíltság jelentőségének kiemelése ellenére a válaszadók 73 százaléka bevallotta, hogy nem beszélt a szexuális úton átadható betegségekről, mielőtt új partnerrel létesített kapcsolatot, 30 százalékuk pedig elmondta, hogy kényelmetlennek érezte, hogy egy új partnert óvszer használatára kérjen. Miközben a fiatalok fele úgy vélte, nem marad meg sokáig az a partner, aki nem kívánja megbeszélni ezeket a témákat, addig negyedük elismerte, hogy maga is vonakodik szóba hozni, mert túlságosan zavarba ejti.
Cathrine Hood, a “Szex. Érdemes beszélni róla” elnevezésű kampány szóvivője elmondta, hogy megállapításaik sok mindent elárultak a modern kapcsolatokról. Egyúttal hangsúlyozta a szexuális úton átadható betegségek szűrésének fontosságát a fiatalok körében.
Forrás: MTI