Nemcsak látványosak és fájdalmasak, de nagyon viszketnek is a testünk különböző részein megjelenő szúnyogcsípések. Most eláruljuk, miért!
A legújabb kutatások szerint a nőnemű szúnyogokat okolhatjuk az erősen bevörösödő és púpszerű kitüremkedésekké alakuló szúnyogcsípések miatt, ugyanis csak az ő csípéseik által érintkezik fehérjealapú nyál a bőrfelületünkkel, mely enyhe allergiás reakciót, bőrpírt és bőrérzékenységet vált ki. Mivel az immunrendszerünk potenciális ellenségként tekint a női szúnyogok nyálnyúlványára, a csípés helye szinte pillanatok alatt megduzzad és bevörösödik – akárcsak darázs-, pók-, vagy egyéb rovatcsípések alkalmakor.
Viszkető szúnyogcsípések
A gond csak az, hogy minél többet vakarjuk, annál jobban viszket a szúnyogcsípés. A szúnyogok ugyanis alig látható, tűszerű csápjaikkal böknek a bőrünk alá, egészen az érfalakig, hogy vérünkkel csillapítsák az étvágyukat. Ha azonban a viszketés mértéke olyan nagy, hogy a csípés helyén újból vérezni kezdesz, baj lehet. A bőrgyógyászok szerint például különböző bőr alatti gyulladásokat és bakteriális megbetegedéseket is okozhatsz ezzel magadnak, ugyanis a szúnyog nyálnyúlványa még jobban bekerül a szervezet véráramába és a bőr alatti szövetekbe.
Van azonban pár természetes trükk és gyógymód, amivel elkerülheted a szúnyoginvázió kellemetlen tüneteit:
- Ne használj parfümöt
- Tisztálkodj és fürödj gyakran a nyári hónapok során, mert az izzadságszag vonzza a szúnyogokat
- Tartózkodj minél kevesebbet lápvidékeken, erdőkben és tópartokon, mert itt található a legtöbb szúnyog
- Burkolózz sötét árnyalatú, fekete ruhákba, hiszen így kevésbé fognak észrevenni
- Naplemente után mindenképpen viselj szúnyogriasztó szereket, ugyanis ekkor kezdenek élénkülni
- Használj esszenciális levendula, fahéj vagy citromfű olajakat, mert ezeknek a növényeknek az illata távol tartja őket
- Fogyassz gyakran fokhagymát, a népi hiedelmek szerint ugyanis ez a szag elriasztja a szúnyogokat