Fedezd fel a méz különböző típusait és jótékony hatásaikat! A méz nem csak finom, de egészséges választás is lehet mindenki számára.
Friss kalácsra kenve, zabpelyhes sütibe, tejes kávéba – a méz egy igazi ínycsiklandó és egészséges élelmiszer . Az utóbbi időben, amióta már a pocakomban növekvő magzatom is megérzi a táplálkozás tudatosságát , rengeteget tanultam a mézekről és jótékony hatásaikról.
Ahány méz, annyi hatás : sokan azt hiszik, hogy az ikrásodás proof lehet a méz hamisítására, de valójában ez a valódi mézre jellemző.
A virágméz a sokoldalú gyógynövény és virág összetevői miatt valódi kincs, és bár olcsó, nagyon értékes . Szuper hatású a virágporral kevert verziója, ami erősíti a szervezetet, javítja a vérkeringést és az anyagcserét .
Az akácméz kiváló fertőtlenítő, megfázások ellen szinte azonnali megoldást nyújt – enyhíti a köhögést . Ha folyékonyabb mézet szeretnél, válaszd az akácmézet, mert sokáig megőrzi állagát .
A hársméz íze pikáns és lázcsillapító hatású – menstruációkor különösen ajánlott görcsoldóként .
A repceméz nem annyira elterjedt, de gyulladáscsökkentő és immunrendszer-erősítő hatásai miatt érdemes kipróbálni gyomorpanaszok enyhítésére is.
Az aranysárga napraforgóméz kalciumban gazdag, ami segít a csontok egészségmegőrzésében; sportolóknak ajánlott a napi kalciumbevitelhez.
Készíts bőrsimító pakolást mézből : keverj össze 3-4 evőkanál mézet egy kis élesztővel, és annyi tejjel, amennyit felvesz. Hagyd fenn 10 percig, majd öblítsd le langyos vízzel .
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |