A cukorbetegség következtében kialakulhatnak más társbetegségek is, ezért komolyan kell venni a megelőzést. Ha már kialakult a betegség, akkor érdemes figyelni a tünetek enyhítésére, hogy az életminőség ne romoljon – ez főleg életmódváltással érhető el.Mit tehetsz életminőséged megőrzése érdekében? Figyelj a táplálkozásodra! Szakíts a káros szenvedélyekkel (dohányzás, alkoholfogyasztás)! Rendszeresen (hetente háromszor 1-1,5óra) rendszerességgel végezz testmozgást! Amennyiben […]
A cukorbetegség következtében kialakulhatnak más társbetegségek is, ezért komolyan kell venni a megelőzést. Ha már kialakult a betegség, akkor érdemes figyelni a tünetek enyhítésére, hogy az életminőség ne romoljon – ez főleg életmódváltással érhető el.
Mit tehetsz életminőséged megőrzése érdekében?
- Figyelj a táplálkozásodra!
- Szakíts a káros szenvedélyekkel (dohányzás, alkoholfogyasztás)!
- Rendszeresen (hetente háromszor 1-1,5óra) rendszerességgel végezz testmozgást!
- Amennyiben túlsúllyal küzdesz, próbálj megszabadulni a felesleges kilóktól!
A cukorbetegség típusai
1-es típusú cukorbetegség
Az 1-es típusú cukorbetegségben érintett beteg egész életében inzulinpótlásra szorul. Ilyenkor mesterséges úton pótolják a hasnyálmirigy működési zavara következtében létrejövő inzulin hiányt.
2-es típusú cukorbetegség
A 2-es típusú cukorbetegségnél a kezelés módját mindig az érintett adott egészségügyi állapota határozza meg. Itt is kiemelkedően fontos a szervezet „inzulinegyensúlya”.
Videónkból még többet megtudhatsz a cukorbetegségről:
$video$
Mi az inzulin?
Az inzulin létfontosságú szerepet játszik a szervezet anyagcsere folyamataiban. Az inzulint a hasnyálmirigy termeli.
Az inzulin aktiválja a glükóz, az aminosav és a zsírsav felhasználás, illetve raktározás enzimjeit. Amennyiben a szervezetben nem termelődik kellő mennyiségű inzulin, akkor problémák lehetnek az anyagcsere folyamatokban.
Ne feledd:
A cukorbetegségben szenvedő betegeknek kiemelkedően fontos a rendszeres kontroll!
Forrás: Freepress
Képek forrása: Profimédia