Ha megálltál a fogyásban, a következő 3 zöldséggel új lendületet adhatsz az olvadó kilóknak! Ezeket edd a hatékony fogyás érdekében!
Bármit teszel, nem mozdul a mérleg nyelve? Egy bizonyos ponton mindenkinél bekövetkezik a fogyás stagnálása, de néhány zöldség hatékony segítőd lehet a holtponton való átlendítésben.
Káposzta, a beleink seprűje
Ha a szorulást nem csak hírből ismered, akkor hívd segítségül a káposztát! Magas rosttartalmának és emésztést serkentő hatásának köszönhetően hamar kipucolja a beleket, salaktalanít és felpörgeti az anyagcserédet. Mindezek mellett a káposzta tejsavtartalma kifejezetten jó hatással van a bélflórára, így egy hosszabb antibiotikum kúra után is segítheti a regenerációt. A káposzta remek immunerősítő, amit már James Cook kapitány is tudott: az Antarktisz és Új-Zéland feltérképezése során káposztát adott a tengerészeknek, hogy megóvja őket a skorbuttól. A káposzta magas B-és C-vitamin tartalma mellett nyomelemekben is bővelkedik, karotint, foszfort, kalciumot, káliumot, nátriumot és magnéziumot is tartalmaz. Ez a zöldség gyulladáscsökkentő hatásáról is ismert, segíthet hörghurut és fogínygyulladás esetén is.
Rebarbara, Tibet kincse
A kesernyés ízű rebarbara Tibetben évezredek óta ismert és kedvelt gyógynövény. Erőteljes májtisztítóként funkciónál, segít a méregtelenítésben, így, ha a fogyásban a felgyülemlett méreganyagok akadályoznak, bátran használd a rebarbarát! Magas rosttartalmának köszöngetően hamar eltelít, alacsony kalóriatartalma miatt pedig diéta, fogyókúra idején tökéletes: erőteljes zsírégető, hatékony hashajtó és vizelethajtó is egyben. A rebarbara ezen felül fájdalomcsillapító és gyulladáscsökkentő hatással is rendelkezik, így a fogínygyulladástól kezdve az aranyér tüneteinek csillapításáig igen széles spektrumon mozog a felhasználhatósága. Gazdag A-, B1-, B2- és C-vitaminban, valamint foszfor, kalcium, kálium, magnézium, szelén és vas raktáraidat is feltöltheted a segítségével. A legjobb, ha azokat a hajtásokat fogyasztod, amelyek éppen megszíneződtek, mivel ezek oxálsav tartalma a legalacsonyabb. Vesekő esetén azonban inkább kerüld a rebarbarát!
Articsóka, az erőteljes májtisztító
Az articsóka jó hatással van a májra és az epetermelésre, optimalizálja a zsírégetést és segíti a szervezeted természetes méregtelenítését. Alacsony kalóriatartalma és a magas rosttartalma kiváló diétás étellé teszi, miközben flavonoidokban, ballasztanyagokban és nyomelemekben is bővelkedik. Ellátja szervezetedet B-vitaminnal, káliummal, magnéziummal, vassal és nátriummal, ráadásul a belőle készült turmix nemcsak finom, de diéta idején az anyagcserédet is felpörgeti! Ha szeretnél egy egészséges és anyagcserepörgető turmixot készíteni, a következőkre lesz szükséged: 1 megtisztított, megfőzött, felaprított articsóka, 1 meghámozott, felszeletelt sárgarépa, és 1-2 rebarbara hajtás. A hozzávalókat tedd turmixgépbe, adj hozzá 0,5 dl zöld teát és pár csepp citromlevet, majd alaposan turmixold össze! A kész italt töltsd pohárba, ízlés szerint szórd meg fahéjjal és jóízűen kortyolgasd el!
Fotó: 123RF