Lebuknak az ösztönök: hurkok az alsó zónában Hogy megértsük az alsó zónás hurkok jelentőségét, először is tudnunk kell, mit jelentenek a zónák a grafológiában. A kézíráselemzés során a betűket három zónára osztva vizsgálja a szakember. Ez legjobban az f betűn mutatható be, hisz írott formájában ez az egyetlen három zónás betű a magyar ábécében. A […]
Lebuknak az ösztönök: hurkok az alsó zónában
Hogy megértsük az alsó zónás hurkok jelentőségét, először is tudnunk kell, mit jelentenek a zónák a grafológiában.
A kézíráselemzés során a betűket három zónára osztva vizsgálja a szakember. Ez legjobban az f betűn mutatható be, hisz írott formájában ez az egyetlen három zónás betű a magyar ábécében.
A feje, azaz a felső hurka a fölső – szellemi – zónához, a középső része – ahol áthúzzuk – a középső, azaz gyakorlati élet zónájába tartozik, míg a nyomtatásban nem is látszó lenti része az alsó zóna felségterületén helyezkedik el, ösztöneinket mutatva.
A szerelem és a szexualitás területét vizsgálva a g és az y kerülnek előtérbe: egyrészt azért, mert rendelkeznek alsó zónás hurkokkal, másrészt önálló jelentésük miatt. A grafológiában a betűk egy-egy életterületet szimbolizálnak: a g a szexualitást mutatja, míg az y a társunkat.
Ezek után érthető, miért izgatja az embereket ez a két betű különösen: a szerelem, párkapcsolat, szexualitás szinte mindig központi szerepet játszik életünkben. Mielőtt megvizsgálnánk a társunkat, nézzük meg közelebbről önmagunkat, azaz a g betűnket!
A huncut g
Ha közelebbről megvizsgáljuk, kiderül, hogy a g betű két részből áll: van egy „feje” a középső zónában, és egy hurka az alsóban. Ráadásul ez a hurok is sokféle lehet, ami megmutatja, hogyan éljük meg életünk e fontos területét.
- Ha a hurok inkább sovány, hosszúkás, arról árulkodik, hogy vágyainkban nagy szerep jut az anyagiaknak: ez az, ami igazán boldoggá tesz minket.
- A kerekded alsó hurkok, melyek hasonlíthatnak akár egy formás női mellre, vagy férfiak estében a herékre, azt mutatják, hogy gazdájuk számára fontos a szexualitás. Minél nagyobbak ezek a hurkok, annál inkább.
De ez még nem minden: aprócska, de fontos részlet, hogy a hurkok visszaérnek-e a középső zónába, azaz a hurok végén lévő pici szár fölér-e a középső zónába, vagy befejeződik az alsóban.
- Ha fölér, kiderül, hogy a betű írója nem csak vágyakozik a testi szerelemre, de vágya meg is valósul a középső zónában: azaz a gyakorlati életben.
- Ha azonban az akár termetes hurkok nem érik el a középső zónát, az intenzív vágyak kielégítetlenek maradnak, nem valósulnak meg.
És ráadásul ezek a hurkok olykor szárakká válnak: azaz ahelyett, hogy szépen kerekednének, egyetlen árva vonalkává csonkulnak. Ilyenkor lelepleződnek igazi érzéseink: akár párkapcsolatban élünk, akár nem, olyan egyedül érezzük magunkat, mint ez az 1-es számot formázó száracska.
Nem szabad elfelejteni, hogy a grafológiai vizsgálat során mindig egységében értelmezzük a jeleket, szinte soha nem vonunk le egyetlen apró mozzanatból következtetéseket. Érdemes tehát legalább egy egész oldalnyi kézírásos szöveget megvizsgálni a pontos eredményhez, ami azonban mindig megmutatja valódi belsőnket!
Folytatása következik….