Miklós Anita kozmetikus segítségével összegyűjtöttük a legfontosabb aranyszabályokat, amelyeket ajánlatos betartanod, ha kozmetikai kezelések mellett döntesz. 1. Ne festesd a szemöldöködet egy-két nappal a fontos események előtt! A festés túl erős lehet az első napokban, ilyenkor még akkor sem természetes a látvány, ha a saját színeidhez közeli árnyalatot választottál. A túl erős szemöldök miatt diszharmonikusnak […]
Miklós Anita kozmetikus segítségével összegyűjtöttük a legfontosabb aranyszabályokat, amelyeket ajánlatos betartanod, ha kozmetikai kezelések mellett döntesz.
1. Ne festesd a szemöldöködet egy-két nappal a fontos események előtt!
A festés túl erős lehet az első napokban, ilyenkor még akkor sem természetes a látvány, ha a saját színeidhez közeli árnyalatot választottál. A túl erős szemöldök miatt diszharmonikusnak tűnhet az arcod.
Miért?
A szemöldökfestés során beszíneződhet a szőrszálak közötti bőr. Ez a kívántnál intenzívebbé teszi az összhatást, és nem lehet azonnal eltüntetni.
Így helyes:
Esküvő, fontos buli vagy randi előtt legalább három nappal korábban festesd a szemöldöködet. Addigra az arctisztítástól és a természetes hámlástól lekopik a festékanyag a bőrről, a szőrszálakon viszont még bőven megmarad.
2. Gyantázás után ne szoláriumozz, ne napozz!
Ilyenkor könnyebben leég a kezelt terület, és pigmentfoltok keletkezhetnek a bőrön. A barna foltok akár hosszú távon is megmaradhatnak.
Miért?
A gyanta a száraz bőrterületekhez erősen odatapad, ezért letépéskor hámsérüléseket okozhat. A sérült bőr kevésbé ellenálló a sugárzással szemben.
Így helyes:
A gyantázást követően legalább egy napot várj a napfürdőzéssel. Ha világos és érzékeny a bőröd, légy még óvatosabb.
3. Ha herpeszed van, ne menj arctisztításra!
A kozmetikus a kezelés során végigviheti a fertőzést az egész arcodon, ráadásul ő is elkaphatja. Ha látja, hogy herpeszed van, valószínűleg ő maga fog egy későbbi időpontot javasolni, de akkor is fennáll még a veszély, ha a seb már egy-két napja eltűnt.
Miért?
A tisztítás során sebek, apró sérülések keletkeznek a pattanások és mitesszerek eltávolításakor. Ezeken keresztül a fertőző herpeszvírus érintéssel továbbterjedhet.
Így helyes:
A herpesz elmúlása után várj még néhány napot, hogy a tisztítás teljesen biztonságos legyen.
4. Fontos alkalmak előtt egy nappal ne gyantáztasd a bajuszodat!
A bajuszgyantázás után erősen kipirosodik a bőr, és apró fehér hólyagocskák is megjelenhetnek rajta, amit nehéz eltüntetni. Főleg akkor ne hagyd az utolsó pillanatra a szőrtelenítést, ha csak ritkán jársz kozmetikushoz, és emiatt kevésbé szokott hozzá a bőröd.
Miért?
Aki nem jár rendszeresen gyantáztatni, annál azonnal vagy akár egy nappal a kezelést követően is előjöhet az allergia, melynek velejárója a pirosodás, a hólyagosodás vagy a viszketés. Ez a bőrérzékenységből adódó tünet magától elmúlik egy-két napon belül.
Így helyes:
Jelentős esemény előtt három-négy nappal gyantáztasd a bajuszodat, hogy tökéletes legyen a végeredmény.
5. Menstruáció idején és előtte egy-két nappal ne kezeltesd az arcbőrödet!
Ilyenkor lassabban gyógyulnak a bőrön a bőrtisztítás okozta apró sebek, ráadásul mivel nehezebben tűröd a fájdalmat, kellemetlenebbnek érzed a kezelést, mint máskor.
Miért?
A menstruáció alatt a megváltozott hormonszint miatt a bőr hajlamosabb a gyulladásra, így tovább megmaradhatnak a bőrtisztítás nyomai. Ezekben a napokban alacsonyabb a természetes fájdalomcsillapító hatású ösztrogén szintje a szervezetben.
Így helyes:
Legjobb, ha a menzeszed után mész kozmetikushoz, mert akkor tűröd legjobban a fájdalmat, és a sebek gyógyulása is ilyenkor a leggyorsabb.
6. Bőrhámlasztás után ne menj napra!
A gyümölcssavas vagy lézeres hámlasztó kezelések után szigorúan tilos a szoláriumozás és a természetes napfény, mert erős és maradandó pigmentfoltokat okoz.
Miért?
A kezelés során eltávolítják a felszíni hámsejtek egy részét, az új hámréteg pedig kevésbé képes ellenállni a sugárzás káros hatásainak, ezért ilyenkor jóval nagyobb sérüléseket szenvedhet a bőr, és mélyebbre hatolnak a sugarak, mint egyébként.
Így helyes:
A hámlasztást csak ősztől tavaszig szabad végeztetni, amikor az utcán sem érheti a bőrödet erős napsugárzás. Természetesen ilyenkor a szoláriumot és a síelést is kerülni kell. Ne feledd, hogy a hó fényvisszaverő képessége igen nagy, ami éppúgy árthat a bőrödnek, mint egy tengerparti napfürdőzés.