Ausztrál tudósoknak sikerült egyes sertésszerveket emberi vérrel életben tartani tudósít a brit Daily Mail folyóirat. A melbourne-i St. Vincent’s Klinikán 1989 óta tenyésztenek sertéseket kutatási célokra. A kísérleti állatokba emberi DNS-t ültetnek, hogy az állatok szerveit felkészítsék arra, hogy emberi szervezetben is működjenek anélkül, hogy kilökődnének. A kutatók biztató kísérletet végeztek a sertések tüdejével: az […]
Ausztrál tudósoknak sikerült egyes sertésszerveket emberi vérrel életben tartani tudósít a brit Daily Mail folyóirat.
A melbourne-i St. Vincent’s Klinikán 1989 óta tenyésztenek sertéseket kutatási célokra. A kísérleti állatokba emberi DNS-t ültetnek, hogy az állatok szerveit felkészítsék arra, hogy emberi szervezetben is működjenek anélkül, hogy kilökődnének.
A kutatók biztató kísérletet végeztek a sertések tüdejével: az állatokból kiemelték a szervet és egy olyan gép segítségével működtették tovább, amely az emberi vérkeringést imitálta. „A vér oxigénszegény állapotban lépett be a tüdőbe, és oxigéntelített állapotba került ki onnan” – mondta Dr. Glenn Westall kutatóorvos.
A kutatók reménykednek abban, hogy 5 éven belül akár a sertések szerveit is használhatják az emberi transzplantációs műtéteknél.
Szakmai berkekben éles etikai vitákat váltott ki, hogy állati szervek felhasználhatók-e az emberi transzplantáció során.