Az alternatív medicinának hála egyre több olyan technika áll a gyógyulni vágyók rendelkezésére, melyek hatékonyan, de szelíd módszerekkel veszik fel a harcot a stresszel és egyéb makacs egészségügyi problémákkal. A különféle masszázsterápiák, amellett, hogy rendkívül élvezetesek, percek alatt űzik el a feszültséget és a szervezet optimális működését is elősegítik. 1. Lávaköves masszázs Ennek a több […]
Az alternatív medicinának hála egyre több olyan technika áll a gyógyulni vágyók rendelkezésére, melyek hatékonyan, de szelíd módszerekkel veszik fel a harcot a stresszel és egyéb makacs egészségügyi problémákkal. A különféle masszázsterápiák, amellett, hogy rendkívül élvezetesek, percek alatt űzik el a feszültséget és a szervezet optimális működését is elősegítik.
1. Lávaköves masszázs
Ennek a több mint ezer éves technikának során 60 fokra felhevített meleg és lehűtött bazaltköveket alkalmaznak a véráramlás fokozása érdekében. A masszőr ezeket helyezi el a test meridián pontjai mentén. A kezelést vulkanikus kövekkel végezik, melyek pozitív töltéssel és magas rezgésszámmal rendelkeznek, így elősegítik a lelki feltöltődést. Az izmokat meleg kövekkel és kézzel mozgatják át, melynek hatására a csakrák megnyílnak, utat biztosítva az energia hatékony áramlásának. Az ájurvédikus elemeket, akupresszúrát és aromaterápiát is ötvöző masszázs során igazán mélyen ellazulhatsz.
Hatása: A lávaköves masszázs lelki szinten oldja a feszültséget, segít legyőzni az álmatlanságot, valamint kiegyensúlyozottá és energikussá tesz. Rendkívül jó hatással van a merev izmokra és enyhíti a fájdalmakat. Fokozza a méregtelenítést, a nyirokkeringést, az anyagcserét, de még a bőröd is ragyogni fog tőle.
2. Shiatsu masszázs
A japán shiatsu szó jelentése ujjnyomás. Ennél a speciális kezelésnél nem a megszokott módon, hanem nyomásgyakorlással zajlik a gyógyítás. A keleti módszerekhez hasonlóan a feladat itt is a „csí”, vagyis az életerő zavartalan áramlásának visszaállítása. Ez a masszázstípus kicsit hasonlít az akupresszúrához: a szakember olyan pontokra koncentrál, melyek az energiaszállításra gyakorolnak hatást. A shiatsu masszázst, melynek elemei már az időszámításunk előtti II. században léteztek, egyre gyakrabban alkalmazza a nyugati orvoslás fájdalmak kezelésére.
Hatása: Sok más holisztikus gyógymódhoz hasonlóan a shiatsu is segít harmóniát teremteni test és lélek között, megőrizve a teljes egészséget. Nagyon hatásos kiegészítő kezelés lehet álmatlanság, szorongás, depresszió és migrénes panaszok esetén. Amellett, hogy segít az ellazulásban, enyhíti a hátfáját és a menstruációs problémákat.
Ha nem repesel a gondolattól, hogy a masszázsokhoz le kell vetkőznöd, a shiatsu neked való. A kezelést ugyanis puha pamutruhába burkolózva élvezheted.
3. Thai masszázs
A thai kultúra több száz éves hagyományát már országszerte rengeteg helyen élvezheted, ám érdemes olyat választanod, ahol autentikusan művelik. A masszáz megnevezése szerint szárazmasszázs, ami azt jelenti, hogy a megszokottól eltérően nem használnak se krémet, se olajokat. A szakember a fejtetőtől kezdve a talpig mindenhol kezelésbe veszi az akupresszúrás pontokat. Ezek ingerlésével érhető el ugyanis, hogy a szervezet működése újra zavartalanul működhessen.
Hatása: A vérkeringés fokozódásának hatására egy egész sor pozitív változás megy végbe a testben: gyorsul az anyagcsere és beindulnak a méregtelenítő folyamatok. Több oxigén jut a szervezetbe, tehát ideális választás, ha egy kis felfrissülésre van szükséged. Utána sokkal jobban fog menni a koncentrálás és a napi fáradtságnak is búcsút inthetsz.
Mikor ne masszíroztassunk?
A masszázsok gyógyhatása már a nyugati orvoslás által is elismert, de érdemes figyelembe venni, hogy néhány betegség esetén nem javallott. Daganatos és egyéb súlyos betegségek, terhesség, valamint ödéma esetén feltétlenül konzultálj előtte az orvosoddal.