1. Többféle méretű mérőkanál Eddig csak a folyadékok méréséhez használtad ezt a
1. Többféle méretű mérőkanál
Eddig csak a folyadékok méréséhez használtad ezt a szettet? Pedig kimérheted velük az éppen megfelelő mennyiségű cukrot, dióféléket vagy zabpelyhet is.
2. A digitális mérleg számlapja
Tudtad, hogy a zöldségek és gyümölcsök súlya átszámolható a kalóriaértékükre? Például egy kicsi burgonya (17 dkg) kb. 130 kcal-nak felel meg, míg egy nagyobb darab (22 dkg) 160 kcal-nak.
3. Zöldségpucoló
Mától nem csak a konyhai robotmunkára használhatod ezt az okos kis szerkezetet. Vágj vele sajtot vagy csokoládét, amikor megkívánod valamelyiket: az eredmény soknak látszik, a szeletek viszont ultravékonyak.
4. Sajtreszelő
Egészséges és finom: egy adag bogyósgyümölcshöz adj 10 dkg finomtra reszelt sajtot (a legkisebb lyukú részen reszelve), vagy közepesen nagyra reszelt étcsokoládét.
5. Tárolóedények
Csak egyszer kell lemérned, melyik edénybe fér bele a 400 kalóriás ebéded, és onnantól elég minden nap abba pakolnod.
6. Muffinsütő
Nem csak a muffint süthetsz benne, de apró adag reggelik készítésére is jó, mint például a tojásos-sajtos melegszendvics. A trükk ugyanaz: soknak tűnik, de kevés benne a kalória.
7. Kávédaráló
Nem mintha reklámoznunk kellene azt a szerkentyűt, ami hozzásegít a reggeli koffein- és antioxidáns-adagodhoz, de tudtad, hogy diót vagy mogyorót is darálhatsz vele? Hozzá még egy kis gyümölcs, és máris kész az alacsony kalóriatartalmú nasi.
8. Különböző nagyságú rozsdamentes mérőedények
Nélkülözhetetlen résztvevői a sütés-főzésnek, főleg, ha te sem tartozol azok közé, akik „szemre” kotyvasztanak. De használhatod őket a tűzhelyen is dresszingek és szószok készítésére.
9. Fém teatojás
Mivel a folyamatos adagolás elvén működik, főzéskor is használhatod a teatojást: tedd bele a fűszereket, és lógasd az ételbe, hogy egyenletesen eloszoljanak benne.
10. Rozsdamentes zöldségpároló edény
Ez sem csupán zöldségpárolásra alkalmas: főzhetsz benne ázsiai gombócokat vagy tofukockákat is, méghozzá úgy, hogy azok nem veszítik el az alakjukat. Ja, és zsírmentesek maradnak!
11. Műanyag kávétölcsér
Készíts magadnak egészséges jégkrémet! Töltsd meg a kávétölcsért natúr joghurttal és gyümölcsökkel, és tedd a fagyasztóba. Finomabb, mint a bolti fagyi.
12. Sütőpapír
Nem, most nem sütisütésre biztatunk: inkább vágj vékony szeletekre halat, csirkemellet vagy sovány vörös húst, tegyél a közepébe zöldségeket (kis batyukat csinálj), és sütőpapírra helyezve rakd a sütőbe – máris kész az ínycsiklandó és egészséges vacsora.
13. Mini daráló
Tegyél teljes kiőrlésű kenyérdarabokat vagy rozskekszet a darálóba, aztán a kapott morzsákat keverd össze mézzel vagy gyümölccsel…mmm, istenien hangzik, nem?
14. Kukta
Áztass be szárazbabot néhány órára, majd éjszakára tedd a kuktába. Reggelre éppen megfelelő nagyságúra és puhaságúra fő, és ami a lényeg, megmaradnak benne az értékes rostanyagok.
15. Kicsi tányér, nagy tányér
Miért jók a kicsi tányérok? Mert kevesebb étel fér rájuk, viszont az adagok nagyobbnak tűnnek. A salátástányérok is jók erre a célra, de még a csészék és poharak is. Egy közepes pohárnyi étel pl. nem több 400 kalóriánál.
Fotó: Profimedia – Red Dot