A cseresznyét leginkább azért szeretjük, mert finom, lédús, sok benne a vitamin és pillanatok alatt csillapíthatjuk vele édesség iránti sóvárgásunkat. A rák elleni kutatásokban résztvevő amerikai szakemberek sem hagyták figyelmen kívül ezt az értékes tápanyagokban gazdag gyümölcsöt. Kutatásaik alapján kiderül, hogy miért lehet hatásos a cseresznye a rák elleni küzdelemben. Az alkotóelemek titkaA cseresznyében három olyan anyagot mutattak ki a kutatók, amelyek […]
A cseresznyét leginkább azért szeretjük, mert finom, lédús, sok benne a vitamin és pillanatok alatt csillapíthatjuk vele édesség iránti sóvárgásunkat. A rák elleni kutatásokban résztvevő amerikai szakemberek sem hagyták figyelmen kívül ezt az értékes tápanyagokban gazdag gyümölcsöt. Kutatásaik alapján kiderül, hogy miért lehet hatásos a cseresznye a rák elleni küzdelemben.
Az alkotóelemek titka
A cseresznyében három olyan anyagot mutattak ki a kutatók, amelyek hatásosak lehetnek a rákkal szemben: ez a csersav, a perilil-alkohol és a quercetin.
- A csersavval végzett kísérletekből kiderült, hogy ez az anyag laboratóriumi körülmények között megöli a rákos sejteket, míg a normál sejtekre semmilyen hatással nincs. Ezen kívül a csersavnak jelentős vírus- és baktériumölő hatás is van.
- A perilil-alkohol és anyagcseretermékei megakadályozhatják a daganatok növekedését.
- A quercetin jó rák elleni hatóanyag és jelentős gyulladásgátló hatása is van. Étrendkiegészítőként alkalmazva, kezelhető vele az allergia és az asztma is.
Cseresznyelével a gyulladások ellen
Ne csak az érett gyümölcs szerepeljen az étrendedben. Rendszeresen kortyolgass cseresznyelevet is! A benne lévő antocianin nevű anyag segít a szervezetednek legyőzni a gyulladásokat, csökkenti a bélrák, szívroham kialakuásának kockázatát, és a vér húgysavtartalmát, amely a köszvényes fájdalom kiváltója is lehet.
Tudtad?
- A népi gyógyászat a cseresznye magját is felhasználta: zacskóba varrva és átmelegítve tompítja a gyomor- és fülfájást a problémás testrészre helyezve.