Főoldal > DIÉTA > Tudtad? Jót tesz a memóriánknak a sör

Tudtad? Jót tesz a memóriánknak a sör

memóriasör
0

Írta:

Kutatási eredmények azt igazolják, hogy jót tesz a memóriának a sör.

Friss kutatás szerint a xanthohumol, egy flavonoid, javíthatja a kognitív funkciókat, ami hasznos lehet a metabolikus szindróma és a korral járó szellemi hanyatlás kezelésében. Azonban a gyakorlatban hatalmas mennyiségű sört kellene fogyasztani ahhoz, hogy a hatások érvényesüljenek.

A xanthohumol nevű flavonoid javítja a kognitív funkciókat – derült ki egy egereken végzett friss kutatásból. A szakértők úgy vélik, hogy ez hasznos lehet a metabolikus szindróma kezelésében , továbbá a korral járó szellemi hanyatlás megelőzésében.

A sör tehát valóban „okosít” – legalábbis az egyik összetevője . Elméletben, hiszen gyakorlatban kétezer litert kellene belőle meginni.

A flavonoidok olyan összetevők, amelyeket a növények gyakran a színük köszönhetnek . Hatásukat már vizsgálták az áfonyában, az étcsokoládéban és a vörösborban is, ahol eredményeik alapján segíthetnek a rák és a szívbetegség megelőzésében.

A tudósok reménykednek, hogy a xanthohumol felhasználható a metabolikus szindróma kezelésére , amely elhízással, magas vérnyomással és demenciával járhat. A ritka anyagcsoport többek között a komlóban is megtalálható, amiből sör készül.

Az Oregoni Állami Egyetem munkatársai azt vizsgálták, hogy a nagy dózisú xanthohumol milyen hatással bír, ami már a napi táplálkozással nem kerülhet be a szervezetbe. Bebizonyosodott, hogy a flavonoid javítja a fiatal állatok testének alkalmazkodóképességét , de a megfigyelt mennyiséget csak táplálék-kiegészítővel lehetett elérni , mert ez körülbelül 2000 liter sörnek felelt meg.

Dr. Daniel Zamzow elmondta: „A xanthohumol felgyorsíthatja az anyagcserét, csökkenti a zsírsavakat a májban, és javítja a kognitív alkalmazkodóképességet a fiatal állatoknál” .

Az idősebb egereknél azonban sajnos nem szorította vissza a palmitoilációt , és nem javította a tanulási vagy kognitív képességeiket sem. Ilyen mennyiségben legalábbis nem.”


További cikkeink a témában