A tanulmányban hat korábbi vizsgálat adatait összegezték, amelyek 718 emberre terjedtek ki.Jay Fournier, a Pennsylvaniai Egyetem munkatársa kutatócsoportjával úgy találta, hogy az antidepresszáns szerek hatékonysága jelentősen függött a páciensek tüneteinek súlyosságától. Megállapították, hogy az enyhe, közepes vagy ennél még súlyosabb depresszióval élőknél nem volt jobb a gyógyszerek hatása, mint a placebóké, az igen komoly tünetektől […]
A tanulmányban hat korábbi vizsgálat adatait összegezték, amelyek 718 emberre terjedtek ki.
Jay Fournier, a Pennsylvaniai Egyetem munkatársa kutatócsoportjával úgy találta, hogy az antidepresszáns szerek hatékonysága jelentősen függött a páciensek tüneteinek súlyosságától.
Megállapították, hogy az enyhe, közepes vagy ennél még súlyosabb depresszióval élőknél nem volt jobb a gyógyszerek hatása, mint a placebóké, az igen komoly tünetektől szenvedő pácienseknél azonban jelentősnek bizonyult.
A tanulmány szerzői szerint a klinikai gyakorlatban a páciensek többsége már az alatt a szint alatt kap antidepresszánst, amelynél a mostani elemzés valóban hatékonynak találta használatukat.
Forrás: MTI