Már minden praktikát kipróbáltál az allergia ellen? Mi biztosan tudunk újat mondani.
Tavasz közepén járunk, mikor rügyeznek a fák, nyílnak a virágok és… az orrunk is megállíthatatlanul elkezd folyni. A legújabb kutatások szerint viszont gyógyszeres készítmények nélkül is akad pár enyhítő megoldás az allergiára. Próbáld ki a következő praktikákat, és számolj be az eredményekről kommentben.
1. Acsalapu
Hallottál már a vörös acsalapuról, vagyis a petasites hybridus-ról? Ez a kevésbé ismert gyógynövény orvosilag is bizonyítottan csökkenti az allergiás tüneteket (vagyis a náthát, az orrváladékozást és a szemkönnyezést), de a migrénes fejfájást is hatékonyan enyhíti. Itt az ideje egy kis acsalapu forrázat készítésének.
2. Eukaliptusz
Egy 2010-es kutatás szerint az eukaliptusz száraz leveleiből készült olaj csökkenti a szervezetben lévő gyulladást és megszünteti a köhögési ingert, ami miatt a tavaszi allergiaszezon is elviselhetőbb lesz. A maximális hatás érdekében csepegtess belőle egy keveset a mellkasodra is.
3. Almabor
Nagyanyáink kedvenc allergia elleni praktikái közé tartozott, jótékony hatása miatt pedig ma sem ment ki a divatból. Nincs más dolgod, mint egy csészényi vízbe 3 evőkanál almabort tenni, majd a keveréket meginni – a gyógynövényes mix erősíti az immunrendszert, javítja az emésztést és kitisztítja a légutakat!
4. Tengervizes só
A tengervizes sós orrsprayk pillanatok alatt kidugítják a légutakat, és naponta többször is lehet őket alkalmazni – egyedüli mellékhatásuk, hogy a kipirosodott, gyulladt orrlyukat kicsit csípheti a folyadék. Szakértők szerint tünetmentes allergiásoknak is javaslott az alkalmazása.
5. Quercetin
A természetes bioflavonoid megakadályozhatja az allergia fő okozójának, a hisztaminnak a termelődését, ami miatt gyulladásokkal sem kell szembenéznünk. Legnagyobb mértékben citrusokban, brokkoliban, áfonyában, vörös szőlőben, paradicsomban, meggyben és ribizliben található meg, ezért próbálj sokat enni ezekből a zöldségekből, gyümölcsökből.
6. Csalán
A quercetinhez hasonlóan blokkolhatja a hisztamin termelődését. Tinktúraként, kapszulaként és teaként való alkalmazása is egyaránt hatásos. A leghatásosabb eredmény elérése érdekében fogyaszd naponta, akár előre elkészítve, munka közben is.
7. Probiotikumok
A tavaszi allergiaszezon rendesen legyengítheti a szervezetünket. Ezért érdemes minél több jótékony baktériumot fogyasztanunk, melyek a gyomrunkba érve kifejtik gyógyító, immunerősítő hatásaikat. A probiotikumokat erjesztett, élőflórás termékek rendszeres fogyasztásával, valamint magas minőségű probiotikumos kapszulák szedésével tudjuk bevinni.