Jó néhány olyan apróság van, amiből rájöhetsz, hogy túlságosan is kötődsz a telefonodhoz. Ezek a jelek, amelyek alapján ebből problémád.
- A telefon mindig veled van. Még étkezések közben is az asztalra teszed, vagy a zsebedben hagyod, mert nem akarsz el/megválni tőle.
- Ha viszed magaddal a fürdőszobába is, akkor tényleg bele lehetsz zúgva a telóba. Pedig fogmosás vagy tisztálkodás közben nem biztos, hogy feltétlenül szükséges, hogy ott legyen veled.
- Mindig magaddal viszed a töltőt. Nem biztos, hogy csak az akksi a hibás, ha gyorsan lemerül készülék. Ha ez fél nap alatt összejön, akkor lehet, hogy túl sokat nyomkodod.
- Rosszul leszel az alacsony akkumulátor szinttől. Nyugi, a húsz százalék alatti érték, azért nem jelent számodra súlyos egészségügyi károsodást…
- A telefonod az első és az utolsó dolog, amit naponta látsz. Vagyis vele kelsz és fekszel.
- Telefonméret alapján választasz új darabokat a ruhatáradba. Attól még lehet, jó egy farmer, vagy egy kabát hogy a zsebe kicsi…
- Nem a zsebedben, hanem a kezedben van állandóan a készülék. Nyugodtan rakd el időnként, jó eséllyel semmi fontosról nem maradsz le.
- Több képernyőt használsz párhuzamosan. Ha egyszerre figyelsz tévére, a laptopra és a mobilra az inkább megosztja, mint leköti a figyelmedet.
- Meg kell határozni telefonmentes időszakokat. És ha képes vagy betartani, akkor büszke vagy erre. Pedig ez azért nem olyan óriási áldozat.
- Nagyobb képernyőn jobban tudnál olvasni? Valószínűleg igen. De menet közben biztos szükség van erre? Ennyi erővel, akár a laptopodat, vagy tabletedet is cipelheted.
Fotó: 123RF