A lézersugárnak az orvosi ellátásban két fajtáját használják: a kemény, vagy más néven sebészeti lézereket operációknál, a soft, vagyis a lágy lézereket gyógyítási célokra alkalmazzák. Miért jó a lézerterápia? A lézerterápia segítségével javíthatók a szervezet anyagcsere és gyógyulási folyamatai. A lézersugárnak gyulladáscsökkentő és fájdalomcsillapító is hatása van – állítják a kutatók. A kezelés hatására (kb. 15-20 […]
A lézersugárnak az orvosi ellátásban két fajtáját használják: a kemény, vagy más néven sebészeti lézereket operációknál, a soft, vagyis a lágy lézereket gyógyítási célokra alkalmazzák.
Miért jó a lézerterápia?
A lézerterápia segítségével javíthatók a szervezet anyagcsere és gyógyulási folyamatai. A lézersugárnak gyulladáscsökkentő és fájdalomcsillapító is hatása van – állítják a kutatók. A kezelés hatására (kb. 15-20 percet vesz igénybe) az érintett helyen vérbőség alakul ki, így javul a terület oxigénellátása és fregenerálódnak az erek.
A kezelés előnye:
A kezeléssel általában az izomeredetű hátfájást lehet hatékonyan kezelni. A beavatkozás nagy előnye, hogy nem allergizál, a szervezetnek nem okoz terhelést és fájdalommentes. Kb. 10-15 kezelés szükséges ahhoz, hogy az érintett panaszmentes legyen.