Az Egyesült Államok megyéinek egészségügyi statisztikáit elemezve Sophie St-Hilaire, az Idahói Állami Egyetem munkatársa csoportjával megállapította, hogy a megyék időjárása és a rákkockázat között kapcsolat van. Noha ez nem jelent közvetlen összefüggést, a kutatók valószínűsítik, hogy az időjárás a levegőszennyezés változásán keresztül befolyásolja a prosztatarák előfordulásának gyakoriságát. St-Hilaire szerint a szennyezők, például a peszticidek lebomlása […]
Az Egyesült Államok megyéinek egészségügyi statisztikáit elemezve Sophie St-Hilaire, az Idahói Állami Egyetem munkatársa csoportjával megállapította, hogy a megyék időjárása és a rákkockázat között kapcsolat van.
Noha ez nem jelent közvetlen összefüggést, a kutatók valószínűsítik, hogy az időjárás a levegőszennyezés változásán keresztül befolyásolja a prosztatarák előfordulásának gyakoriságát. St-Hilaire szerint a szennyezők, például a peszticidek lebomlása sokkal lassabb hideg időjárás esetén.
A jelentés szerint a prosztatarák átlagosan minden hatodik férfit érint világszerte, ám gyakoribb az északi féltekén, mint a délin. Az eddigi elméletek szerint ez összefügg azzal, hogy kevesebb napsütés éri az északabbra élőket, ami a D-vitamin hiányához vezet. A HealthDay News című amerikai egészségügyi portál ismertetése szerint St-Hilaire úgy véli, vizsgálatuk jelzi, hogy más meteorológiai tényezők is befolyásolhatják a prosztatarák előfordulásának gyakoriságát.
A teljes tanulmányt az International Journal of Health Geographics című szakfolyóirat kedden megjelent számában tették közzé.
Forrás: MTI