Próbáld ki ezeket a természetes immunerősítő finomságokat, hogy legyőzhesd a betegségeket!
Immunrendszered sokféle módon felturbózhatod a télies napokban. A szintetikus anyagokat hagyd a legvégére, mert a természet sokkal hatékonyabb szereket teremtett: zöldségek, gyümölcsök, gyógynövények formájában.
Homoktövis
A narancssárga termésű fafajta, a homoktövis egyszerre dísznövény és gyógynövény. Termése rendkívül gazdag C-vitamin-forrás – a szakértők szerint tízszer annyit tartalmaz, mint a citrom. Ráadásul számtalan nyomelemben és vitaminban – E, B, K – is bővelkedik. Immunerősítő hatása utolérhetetlen. A flavonoidok, a különböző nyomelemek, ásványi anyagok és antioxidánsok szintén semlegesítik, lekötik a szabad gyököket, erősítik a sejteket és ezáltal tudják kifejteni az immunerősítő hatást. Valamennyi homoktövis készítmény megfelel erre a célra, legyen az tea, kapszula vagy préselt lé.
Fekete ribizli
A fekete ribizli bővelkedik az A-vitamin provitaminjából, a karotinból, B1-, B2- és E-vitaminból is és természetesen C-vitaminból is. Levele és az érett gyümölcs is nagyon gazdag C-vitaminban. 100 g gyümölcsre 130-170 mg C-vitamin jut, ez jóval magasabb, mint a citrusféleségeké. Magas vitamintartalmánál fogva segít az influenza elleni védekezésben, az immunrendszer erősítésében, a fáradtságérzet leküzdésében.
Fokhagyma
A fokhagymáról köztudott, hogy százszor erősebb, mint az antibiotikumos kezelés a vírusos betegségek leküzdésében. Ez a zöldség az egyik legismertebb csodaszer, amely szinte minden háztartásban megtalálható, és szinte mindenre jó. Nem csak az immunrendszer erősítése szempontjából hasznos, hanem vírus-, gomba- és baktériumölő hatása is kiemelkedő. Rendszeres fogyasztása jó hatással van a szívre és az érrendszerre, és akár a daganatos betegségek kialakulása ellen is hatásos lehet.
Echinacea
Az Echinacea, vagy kasvirág kezdetben csak dísznövény szerepet töltött be, aztán kiderült, hogy csodákra képes az emberi szervezettel. Egyrészt immunerősítő, másrészt gyulladáscsökkentő hatással bír. Hajtásából teát állítanak elő, melyet meghűléses, felső légúti panaszok kezelésére ajánlanak. A legelterjedtebb felhasználási formája az Echinacea csepp, de a bíbor kasvirág teája már filteres kiszerelésben is kapható a drogériákban.
Citrom
A citrom jótékony hatásai, vitamin-, és antioxidáns tartalma miatt kiemelkedik a citrusfélék közül. Amiért a téli időszakban különösösen kedvelt a fogyasztása: segít megelőzni a vírus és különböző baktérium fertőzéseket, valamint fokozza az immunrendszer működését. Védelmet nyújt a rákkeltő anyagok ellen is.
Fotó: Profimedia – Red Dot