Nem kihívás már a futás, egyedül pedig utálsz tornázni? A személyi edzőket neked találták ki – viszont nem mindegy, kivel vágsz neki a sportolásnak. A következőkre ügyelj, ha a legjobb trénert keresed.
1. Beszélgess vele!
Nagyon nehéz lesz a közös munka, ha már az alapvető kérdésekben nem juttok dűlőre! Amennyiben ő a gépi edzéseket részesíti előnyben, te viszont a saját súlyod felhasználásával szeretsz mozogni, valószínűleg jobban jársz, ha tovább keresgélsz; ahogyan egy aerobikoktatótól sem várható el, hogy gerincerősítő gyakorlatokkal fűszerezze meg az edzésedet. Jobban jársz, ha már az elején tisztázod az edzővel az elképzeléseidet és az igényeidet.
2. Teszteld!
Mielőtt rátérnétek az anyagiakra, tegyél fel az edzőnek pár fontos kérdést: hol végzett, mit oktat, miket szeret sportolni stb. Amennyiben ezek megvannak, tájékoztasd őt az elképzeléseidről és az igényeidről, valamint kérdezd meg őt a várható eredményekről, és a közös munkátok menetéről (pl. az órák hosszúsága, az edzések típusai, diéta bevezetése stb.).
3. Próbáld ki!
Mielőtt befizetnél egy tíz alkalmas bérletre a jövőbeli személyi edződ mellé, mindenképpen tartsatok egy próbaórát – a legtöbb profi egyébként ezt javasolni is szokta, mert könnyen lehet, hogy ami elvben jól működött, a gyakorlatban már nem is tetszik annyira.
4. Gondold át!
Miután megvolt a próbaóra, ne siess a recepcióhoz megvenni a bérletet! Gondold át, hogy hogyan tudtatok együttműködni, mennyire segített az edzésedben, illetve, hogy tudott-e kellően motiválni a trénered a sportolást illetően. Ha ezekre a kérdésekre NEM-mel válaszolnál, keress tovább, amennyiben pedig még bizonytalan vagy, kérj még egy próbaórát!
Fotó: 123RF