Nyakunkon a szüret, és ezzel együtt a finomabbnál finomabb őszi gyümölcsök szezonja. Nagy borásznemzet lévén szerencsére a szőlőben sem kell fukarkodunk, aminek jótékony hatásait szerencsére hosszan lehet sorolni.
Vérszegénység ellen
A szőlő a szervezet számára közvetlenül felhasználható cukorban, a szőlőcukorban bővelkedő gyümölcs. Ennek következményeként ajánlott a vérszegénységben, legyengült immunrendszerben szenvedő betegeknek minél többet fogyasztaniuk belőle, hogy új erőre kapjanak.
Daganatos megbetegedések gyógyítására
A szőlő egyaránt alkalmas a rákos sejtek elburjánzásának megelőzésére, illetve a már kialakult daganatos megbetegedések gyógyítására is. A benne található anyagok ugyanis képesek elpusztítani a bajt okozó sejteket, hogy a gyógyulás sokkal gyorsabban mehessen végbe.
Székrekedés
A szőlő magas rosttartalma miatt segít az emésztési folyamatok helyreállításában. Ha rendszeresen fogyasztod ezt a finom gyümölcsöt, egészen biztosan elbúcsúzhatsz a szorulástól, de a felgyülemlett salakanyagokat is alaposan kitisztítja a belek faláról.
Női betegségek kezelésére
A szőlő még a nőket oly gyakran kínzó fertőzések megelőzésében és kezelésében is segítséget nyújt. Ha te is hajlamos vagy fertőzésekre, érdemes több szőlőt, illetve szőlőlevet fogyasztanod, hogy a kellemetlen tüneteket megelőzhesd.
Szuper antioxidáns-forrás
A szőlőben lévő antioxidánsok nem csak a rák elleni küzdelemben bizonyulnak hatásosnak, de az öregedés folyamatának lassításában is. Érdemes tudni, hogy a vörös- illetve kékszőlők jóval több antioxidánst tartalmaznak, mint fehér társaik, ezért élettani szempontból hasznosabbak.
Védi a szív- és érrendszert
A szőlőben lévő anyagok csökkentik a „rossz” koleszterin szintjét. Mivel a magas koleszterin érelmeszesedést, szívinfarktust, stroke-ot is okozhat, ezért különösen fontos figyelni az értékek megfelelő szinten tartására. Ha rendszeresen fogyasztasz szőlőt, sokat teszel szíved és ereid védelméért.
A varázslatos szőlőmagolaj
Nem csak a szőlőnek, hanem a szőlőmagból sajtolt olajnak is rengeteg jótékony hatása ismert. Magának a szőlőszemnek a szuper tulajdonságai mellett még sok más bajra is gyógyír a szőlőmagolaj. Extraként védi a szemet, gyulladásgátló, stresszűző, csökkenti az inzulinrezisztenciát, nőknél enyhíti a változó kor tüneteit, férfiaknál pedig a prosztataproblémákat. Ezeknek a jótékony hatásoknak az eléréséért belsőleg kell alkalmaznod a szőlőmagolajat, ami napi egy teás- vagy evőkanálnyi mennyiséget jelent. Külsőleg alkalmazva bőr- és hajregenerációs folyamatokban nyújthat segítséget.
Fotó: 123RF