Segítsd a tested egészségesebb működését ezzel az otthon is elkészíthető csodavízzel!
Manapság nagyon savasan étkezünk. A szervezet természetesen arra törekszik, hogy a megfelelő pH-értékeket fent tartsa, de előfordul, hogy néha nem sikerül neki. Ha savas irányba tolódik el, akkor acidózisról beszélünk. A test savassága kapcsolatba hozható a széndioxid-anyagcserével, vagyis tulajdonképpen a légzésünk sikerességével.
A savasság, acidózis egyik tünete lehet, hogy a légzésedet nem érzed kielégítőnek. De ezen felül a savas reflux, a gyakori gyomortáji fájdalom, savas íz a szájban mind-mind tünet lehet. Az életmódváltás soha nem egyszerű. Sajnos eleinte az ember számtalan gondba, nehézségbe ütközik. Mutatunk egy receptet, amivel lúgosító vizet készíthetsz házilag.
Ez a víz segít kitakarítani a toxinokat a szervezetedből, valamint segíti az emésztést. De akkor mi is a lúgos víz lényege?
A túlzottan savas pH-értéket ez a lúgos víz segít megszüntetni és a test normál pH-értékét visszaszerezni. Azt még a recept előtt hozzá kell tenni, hogy mindenképp kérd ki orvosod véleményét, mert ahogy a túl savas pH-érték, úgy a túl lúgos is káros lehet. Ha kiegyensúlyozottan, egészségesen táplálkozol, rendszeresen mozogsz, nem szabad, hogy bármelyik irányba is eltolódjanak az arányok hosszú távon.
Megmutatjuk a három legjobb módszert az otthoni lúgos víz elkészítésére:
1. Egy palackot tölts fel 1,5 liter tiszta vízzel, majd adj hozzá egy alaposan megmosott, cikkekre vágott citromot. Ne nyomkodd szét a citromokat és legalább 10 órán keresztül áztasd a vízben.
2. 250 ml tiszta vízhez adj egy ¼ teáskanálnyi étkezési szódabikarbónát. Keverd addig, ameddig fel nem oldódik a szódabikarbóna.
3. Moss meg egy uborkát és citromot. A félbevágott uborkát karikázd fel, majd egy citromot kockázd mellé. Tedd bele 1 ½ liter tiszta vízbe, majd hagyd őket ázni egy éjszakán keresztül.
Nagyon fontos, hogy mindig figyelj oda a tested reakcióira. Ha úgy érzed, nem esik jól a lúgos víz, hagyd abba a fogyasztását. Kipróbálni azonban érdemes, hiszen sokat segíthet a savas refluxon vagy emésztési zavaron.
Fotó: Profimedia – Red Dot