A kapor, vagy más néven uborkafű jótékony hatásait már 5000 évvel ezelőtt ismerték és használták őseink. Az aromás fűszernövénynek fogyaszthatóak a levelei, a magvai és még a törzse is. Gyógyít, szebbé és vékonyabbá is tesz!
Értékes vitaminokat tartalmaz
A kapor igazi gyógy- és fűszernövény egyben. Jóval több egészségre gyakorolt jótékony hatása van, mint azt gondolnád, ezért érdemes belőle minél többet fogyasztani. Levelei, fiatal vágása, valamint beérett termése frissen és szárítva egyaránt hasznosítható, jellegzetes aromáját pedig az illóolajok adják. Kalciumban, mangánban, vasban gazdag, de jelentős mennyiségű A-, B- és C-vitamint is tartalmaz. Antioxidáns vegyületei pedig semlegesítik a daganatos sejteket.
Gyógyító hatásai vannak
Elsősorban gyomorerősítőként és vizelethajtóként tartják számon, de nyugtató és antibakteriális hatása is van. Kiválóan lehet alkalmazni álmatlanság ellen, fogínygyulladás esetén, de még a leheletet is frissíti. Frissen vagy tea formájában is érdemes fogyasztani, ekkor kifejezetten jót tesz a vesebetegségben szenvedőknek, a hányingerrel küzdőknek, vagy az emésztési rendellenességek ellen. A kapor magja rendkívül jó hatással van a hormonháztartásra is, ezért fogyasztása a menopauza időszakában levő nőknek különösen ajánlott.
Fogyasztó erővel bír
A kalóriaszegény ételektől hamarabb beindul a fogyás, ha kicsit bátrabban fűszerezed őket, például pont a kaporral. Magvai és levelei annyira illatosak, hogy elég egy vagy két levelet, vagy egy csipetnyi magot a kedvenc ételedbe rakni, és máris sokkal élvezetesebbé teheted az a fogyókúrás menüdet.
A kapor jótékony hatásai közé tartozik, hogy elősegíti az emésztést, jó közérzetet biztosít és az egészséges táplálkozás mellett jótékonyan hat az alakodra is. A növény vízhajtó hatása révén meggátolja a folyadékok felgyülemlését a szervezetben, és felveszi a harcot a kellemetlen narancsbőrrel is. A belőle készített főzetnek pedig bőrregeneráló és fiatalító hatása van.
Ráadásul minden gond nélkül termeszthető a kertben, de akár az erkélyen vagy a konyhaablakba tett cserépben is szépen tud növekedni. A kapor használata pedig ne merüljön ki a tökfőzelék ízesítésében. Nyugodtan ízesítsd vele a salátákat, mártásokat, leveseket, a halat, de még a csirkét is. A legjobb, ha az uborkára is rászórod, mert ezzel a zöldséggel közösen olyan hatást tud kifejteni, ami az alakodon már néhány nap múlva megmutatkozik.