Állandóan bebarnulnak a banánjaid, sütögetés közben pedig mindig félre méred az adagokat? A következő praktikák minden ilyen helyzetre segítséget nyújtanak neked!
1. Vizes kézzel könnyebb főtt tojást pucolni
Főzés közben megrepedeztek a tojásaid, a héja pedig apró darabokra van összetörve? Mielőtt neki kezdesz a pucolásnak, vizezd be az ujjaid! A tojáshéj mágnesként fog tapadni az ujjaidra!
2. Csomagold be a banánokat!
Persze, ne az egészet, de a banánok közös tövét mindenképpen! Ha egy átlátszó, frissen tartó fóliába csavarod őket, akár 4-5 nappal tovább is kibírják barna foltok nélkül!
3. Felejtsd el a méricskélést!
A következő adatok megjegyzésével soha nem lesz gondod rá, hogy pontosan mérd ki a sütemények hozzávalóit!
- 1 evőkanál (5 ml) = 60 csepp
- 1 evőkanál = 16 kávéskanál
- 2 evőkanál = 1 kupak (30 ml)
- 4 evőkanál = 1 merőkanál
- 8 evőkanál = fél bögre (120 ml)
- 4 bögre = 1 liter
4. Szeleteld fel, fűszerezd be és hűtsd le a vajat!
Nagy segítség lesz, ha az előre fűszerezett vajat használod főzéskor. Csupán annyi a dolgod, hogy kis frissen tartó fóliákba csomagolod őket, majd főzés előtt pár perccel hagyod őket lábasban felmelegíteni a lángon.
5. Unod a hagymás leheletet?
Megkívántad a hagymát, utána viszont nincs kedved tízszer fogat mosni? Ha a főzés előtt 30 percre berakod a fagyasztóba, egy gyengébb, de mégis ízletes hagymát használhatsz.
6. Frissek a tojások?
A következő praktikával könnyen megállapítható, hogy a piacon/boltban vásárolt tojások tényleg frissek-e. Csak annyi a dolgod, hogy a tojásokat egy hideg vízzel teli lábasba rakod. Ha az edény alján maradnak, tényleg frissek, amennyiben viszont felemelkednek a víz felszínére, már nem azok.
7. Grillsütő-tisztítás vegyszerek nélkül
Egy fél fej fokhagyma állítólag képes megölni a grillsütőn ragadt bacilusokat – mennyivel jobb ezt a praktikát használni, mint vegyszeres tisztítószereket.
8. Ne dobd ki a régi kenyeret
Reméljük, nálad is alapelv, hogy ételt nem dobsz a szemétbe, akkor sem, ha régi és kemény kenyérről van szó. Ha egy kis vízzel megspricceled a tetejét, majd 20 percre berakod a sütőbe, újból a frissen sült ízében élvezheted. Természetesen, ha már penészes, akkor nem alkalmas emberi fogyasztásra.
9. A tökéletes tészta titka
A begyúrt tésztát mindig le kell hűteni sütés előtt. A legjobb, ha 1-2 órára teszed a hűtőbe, de ha csak kevés időd van, 30 perc is megteszi. Erre azért van szükség, hogy a tészta könnyebben formálható és gyúrható legyen, valamint, hogy még jobban kijöjjenek az ízek.
10. Kristálytiszta jégkockák
Nem probléma! Sokan úgy rontják el, hogy normál hőmérsékletű vizet próbálnak meg lefagyasztani – így viszont fehérkés színű jégkockákat kapunk. Ha kristálytiszta színre vágysz, a vizet mindenképpen forrald fel, majd azután hűtsd le!