Profin mennek a legnehezebb gyakorlatok és már pillekönnyűnek tűnnek a 10-20 kilós súlyok is? Talán épp itt az ideje, hogy óratípust válts – vagy, csak csempéssz egy kis trükköt az edzéseidbe!
Hogy miért? Ha mindig ugyanazokat a gyakorlatokat csinálod, a tested könnyen hozzászokik a mozdulatsorokhoz, míg más testrészeid ellaposodnak, és nem lesznek megmozgatva. Amennyiben viszont igazán fitt akarsz lenni, bátran dobd fel az edzésedet (akár csak egy új zenével vagy nehezített gyakorlattal ) és próbálj ki minél több sportágat!
1. A legdrágább óratípusok is unalmassá válhatnak
Hiába jársz egy topedző topóráira, ha mindig ugyanaz a menetrend, hamar csökkenni fog a motivációd és unalmassá válik a legexkluzívabb csoportos foglalkozás is. Ha kezded magadon érezni az unalom első jeleit, azonnal váltsd edzőt vagy óratípust!
2. A tekeréstől nem lesznek extraizmos lábaid
Ha azt gondolod, hogy egy hónap állandó szobabiciklizés után sziklaszilárd combjaid lesznek, tévedsz! A tekerés csak a lábad és a popsid bizonyos pontjaid erősítik (különös tekintettel a comb első részére és a vádlira), míg más részeket csak alig. Azt javasoljuk, hogy a biciklizés mellé iktass be még egy sportot is (pl. úszás, tánc, kardiózás), ami az egész tested megmozgatja!
3. A nehéz óratípusok nem mindig hatásosak
Ne feledd, a csoportos órák legnagyobb veszélye, hogy nem számít az egyéni edzettségi szinted, neked kell alkalmazkodnod az óratípushoz, és nem fordítva, bár egy jó edző figyel a csoport összes tagjára, a képességeikre és az erőnlétükre is. Ha nem vagy biztos benne, hogy a csoportos órák neked valók, először látogass el egy személyi edzőhöz!
4. Nem mindegy, hogy milyen nehéz súlyokat használsz
Ha a már jól bevált súlyzókkal minden nehézség nélkül mennek a gyakorlataid, minimálisan növeld meg az adagodat egy-két kilóval! Meglátod, a gyakorlataid egyből új élményt fognak neked adni úgy, hogy alig változtattál az edzéseden!
5. A zenés edzések hatásosabbak, mint a csendes gyakorlatok
Ez az állítás tudományosan is bizonyított! Tehát, mindig azt az edzőtermet válaszd, ahol az ízlésedhez közelebb álló zene szól, mindig ahhoz az oktatóhoz menj, aki pörgősebb zenéket játszik – ez nem csak a kedvedet fogja feltuningolni, de az edzésedre is jobb hatással lesz!
6. Mindig ugyanabban az időpont eddz
Apró, de hatásos trükk azért, hogy az edzés a mindennapjaid részévé váljon. Ha reggelente 7-kor már az edzésre készülődsz, pár héttel később már önkéntelenül is a sportcipőd után fogsz nyúlni. A rendszertelenség könnyen elveheti a kedved a sportolástól és a halogatásban sem fogsz lehetetlent ismerni.
7. Soha ne késs el az edzésről!
Máris stresszel és mérgelődéssel indul az órád, ha akár csak pár percet késel. Szabadkozol az edződnek, zavarod a többieket, ráadásul a te saját kis edzésed sem fog hatásosan indulni. Hidd el, nem olyan nehéz 5 perccel előbb odaérni a terembe – így lesz időd ráhangolódni a gyakorlatokra.
8. Legyen elég időd relaxálni!
Butaság lenne egy egész hétig mindennap edzeni, utána pedig az izomláztól rostokolva 4-5 napig az ágyban maradni! Ha igazán hatásos edzést akarsz, tanulj meg pihenni és 2-3 naponta tarts egy nap szünetet, amikor a tested nem dolgozik, hanem ellazul.
9. Ne hagyd, hogy az edződ befolyásolja a kedved
Ne feledd, az instruktor is csak emberből van: neki is lehetnek jobb és rosszabb napjai. Ha a gyakorlatok bemutatása után lazít, és csak oda-vissza mászkál a teremben; ne törődj vele; ahogy azzal sem, ha végigdolgozza veled/veletek az egész órát.
10. Ha nincs kedved, ne menj edzeni a menzeszed alatt
Egyeseknek kifejezetten jól esik, ha mozoghatnak, másoknak elviselhetetlen nyűg, ha ilyenkor sportolniuk kell. Mi azt tanácsoljuk, hogy hallgass a testedre!