A fogyás sokak számára nagyon fontos, és ezért mindent meg is tesznek. Ám érdemes odafigyelni a fogyás megfelelő ütemére, mert rengeteg hátránya lehet a túl gyors fogyásnak.
A fogyás csak átmeneti
Azoknál az embereknél, akik drasztikus fogyókúrára adják a fejüket, megfigyelték, hogy bár sokkal gyorsabb és látványosabb a kívánt eredmény, viszont egyáltalán nem tartós. A tapasztalatok szerint azoknál állandósul a vékonyabb alak, akik önkínzás, éhezés nélkül, egy egészségesebb, kiegyensúlyozottabb életmóddal, megfelelő táplálkozással és rendszeres testmozgással érik el a sikereiket.
Petyhüdt bőr
A hirtelen fogyás, főleg, ha valaki nem csak egy-két kilót, de akár több tíz kilót dob le magáról, szinte egész biztosan nyomot hagy a bőrön. A lassú, fokozatos fogyókúra alatt a bőrnek van ideje regenerálódni, és ha teljes egészében nem is kerülhető el ez a szépséghiba, sokat tehetünk a megnyúlt, lógó bőr ellen, ha lassabb tempóban válunk meg a pluszkilóinktól. Érdemes a kardiómozgás mellett súlyzós edzéseket is bevezetni, hogy a zsírszövet helyére izom kerülhessen, amitől szépen kifeszül a bőr ismét.
Gyenge immunrendszer
A villámdiéták nem csak esztétikai, de egészségügyi szempontból sem javasoltak. Ezekkel a rapid módszerekkel ugyanis egészen biztosan nem juttatod szervezeted a megfelelő mennyiségű táplálékhoz, így a vitamin és ásványi-anyagok hiánya miatt az ellenálló képesség legyengül. A vírusok és fertőzések ezáltal sokkal könnyebben jutnak be a szervezetbe.
Önértékelési problémák
Önmagad éheztetése nem csak hullámzó lelkiállapotot és állandó feszültséget kelt, de komoly önértékelési problémákat is okozhat. Az evéshez tulajdonképpen bűntudat társul, és mivel a jojó effektus nagyon gyakori jelenség a rapid diéták esetén, az agy és a psziché képtelen követni a hirtelen bekövetkező változásokat. Önbizalomhiány, önértékelési és táplálkozási zavarok is kialakulhatnak.
Fotó: 123RF