Piros bogyós gyümölcsökből szerencsére nincs hiány a tavaszi-nyári időszakban. Fogyassz gyakran málnát, rengeteg jótékony hatása ismert.
Jót tesz az emésztésnek
Mint a legtöbb nyersen fogyasztott zöldség és gyümölcs, így a málna is jó hatással van az emésztésre. Magas rosttartalma miatt felszámolja a székrekedést, így egészségesebb leszel, és a fogyásod is beindul.
Igazi fogyigyümölcs
A málna kiváló szomjoltó, ami nem csak savanykás ízének, de magas víztartalmának is köszönhető. 80-85 százaléka víz, ennek köszönhetően hamar eltelít.
Remek vitamin- és ásványi anyag-forrás
A málnában megszámlálhatatlan vitamin és ásványi anyag található, gyakran emlegetik a természet gyógyszereként is. Található benne A-, C-, B1-, B2-vitamin, valamint kalcium, kálium, magnézium, vas.
Menstruációs zavarokra is megoldást nyújthat
Ha rendszertelen menstruációval vagy túl erős vérzéssel bajlódsz, akkor sok málnát kell enned. A gyümölcs jó hatással van a menstruációval kapcsolatos problémákra.
Erősíti a hajszálakat
A málna nem csak belsőleg, de külsőleg is nagyon hatékony. Ha fényes, erős, dús hajra vágysz, fogyassz belőle rendszeresen. Ezzel nem csak sokkal egészségesebbé és energikusabbá válsz, de a hajszálaid is új erőre kapnak.
Málnalevél tea húgyúti panaszokra
A húgyúti fertőzés gyakran visszatérő probléma. Felgyorsíthatod a betegség lefolyását, ha megfelelő minőségű és mennyiségű folyadékot fogyasztasz. A málnalevél főzete kiváló ilyenkor, ezért iszogasd már a kezdeti tünetek megjelenésekor.
Málnalevél a bőrápolásban is
Ha a tág pórusaiddal bajlódsz, érdemes naponta áttörölnöd málnalevél főzetébe mártott vattakoronggal az arcodat, hiszen kiváló pórusösszehúzó. Enyhén antibakteriális hatású, gyulladt, pattanásos bőrre is jó, és a kisebb felületi sérülések is gyorsabban gyógyulnak, ha áttörlöd a főzettel.
Fotó: 123RF