Vannak olyan ételek, amelyeket jobb, ha edzés után elkerülsz a hatékonyabb zsírvesztés és a tónusosabb izmok érdekében.
Friss zöldségek, gyümölcsök
A sok nyers zöldség és gyümölcs fogyasztásának természetesen nagy szerepe van az egészséges életmód kialakításában, azonban fontos, hogy egy kimerítő edzés után ne csak és kizárólag zöldséget és gyümölcsöt fogyassz. Ezek a szénhidrátforrások kifejezetten jól jönnek edzés előtt önmagukban is (pl. banán), de sportolás után muszáj a zöldségköretedet egy kis fehérjével is kiegészítened, hogy izmaid regenerálódhassanak, fejlődhessenek. A legjobb, ha csirke- vagy pulykamellhez párolsz egy kis zöldségköretet.
Sós mogyoró
Az olajos magvak rendkívül egészségesek, mozgás után pedig kifejezetten ajánlott megenne belőlük egy maréknyit, hiszen kitűnő fehérjeforrások. A gond akkor van, ha sós ropogtatnivalóra esik a választásunk. Nem véletlen, hogy edzést követően szívesen matatunk a sós finomságok között, hiszen az intenzív izzadással együtt szervezetünk káliumháztartása is megcsappan. Azonban jobb ezt nem só, hanem más káliumforrás segítségével, például banán fogyasztásával pótolni.
Energiaszelet
Sokan esnek abba a hibába, hogy nem jól alkalmazzák a táplálékkiegészítőket. Az energiaszelet – ahogyan azt a neve is mutatja –, azt a célt szolgálja, hogy felfrissítse és energiával töltse fel a szervezetet. Ez pedig nyilvánvalóan sportolás előtt, nem pedig utána szükséges. Mozgás után már hiába eszel energiaszeletet, többet ártasz vele, mint használsz, hiszen gyakorlatilag „becsapod” a szervezeted, és felpörgeted ahelyett, hogy regenerálnád.
Lassan felszívódó szénhidrátok
Ha délután, este edzel, érdemes úgy alakítanod az étrendedet, hogy sportolás után már lassan felszívódó szénhidrátok se kerüljenek a tányérodra. A teljes kiőrlésű gabonák, a köles, rizs, amaránt, zab fogyasztása hozzájárul az egészséges életmódhoz, de edzés után már ezeket is kerüld, és válaszd inkább a nyers zöldségköretet a grillezett csirkemell mellé.