Magas rosttartalmú, de szénhidrátban szegény élelmiszerek, amelyeket bátran beépíthetsz a ketogén étrendedbe is.
A rost olyan szénhidrát, amit nem tudunk megemészteni, azonban az emésztést, a bélflórát javítja, támogatja az anyagcserét és a vércukorszintet is segít kiegyensúlyozni, ezért fontos, hogy kellő mennyiséget juttassunk a szervezetünkbe. A következő ételek alacsony szénhidrát-, de magas rosttartalmúak, így a ketogén étrendbe is belepasszolnak.
Útifűmaghéj
Az útifűmaghéjban szinte nincs szénhidrát, de 2 evőkanál 7 gramm rostot tartalmaz. Kiváló kötőanyag a főzésnél, de egy evőkanállal a joghurtba, smoothieba vagy egy pohár vízbe is elfogyaszthatod.
Kelbimbó
Ha a rostbevitelt növelnéd, érdemes olyan zöldségeket készítened, amelyek nem tartalmaznak sok keményítőt. Ilyen lehet a kelbimbó, melyből fél csésze összesen 5,5 gramm szénhidrátot tartalmaz, és ebből 2 gramm a rost. Sajttal, sonkával nagyon finom ketogén fogás lesz.
Articsóka
Az articsóka kiváló választás az immunrendszer erősítése miatt is, hiszen gazdag kálium, folát, magnézium és C-vitamin forrás. Egy nagyobb articsóka legalább 10 gramm rostot tartalmaz, beleértve az inulint is, amely egy bélflórát tápláló, nagyon hasznos rost.
Áfonya
Az áfonya nagyon alacsony cukortartalmú gyümölcs, amit hozzáadhatsz a salátához, turmixhoz, de egy kis dióval uzsonnára is tökéletes választás. Az egyik legmagasabb rosttartamú gyümölcs. Egy ízletes keto-turmixhoz keverj össze fél csésze áfonyát kókusztejjel, avokádóval, chia maggal és avokádóval.
Fokhagyma
Ahogy a póréhagyma vagy a vöröshagyma, a fokhagyma is tele van rosttal, és bármely ketogén étkezéshez hozzáadható, egy kis ízesítőként. Egy kis fokhagymás fűszervaj pedig ahhoz is kiváló, hogy ízt adja a csirkének.
Kakaópor
A csokoládé is része lehet a ketogén étrendnek, de csak akkor, ha legalább 70%-os a kakaótartalma. A cukrozatlan kakaópor is kiváló választás, kanalazz belőle bátran a smoothiedba, zabkásádba.
(VIA)
Fotó: iStock