A jóga gyakorlatai fizikailag, energetikailag és mentálisan egyaránt optimális hatást gyakorolnak a szervezetre. Ha nem elég pontosan végezed a gyakorlatokat, akkor ezt az optimális hatást nem érted el. Szélsőséges hibák elkövetésekor kifejezetten ártalmas lehet. Ezért azt javasoljuk, hogy minden esetben teljes odafigyeléssel végezd a gyakorlatokat, és a kedvezőtlen tapasztalatok esetén kérd ki képzett tanár tanácsát. […]
A jóga gyakorlatai fizikailag, energetikailag és mentálisan egyaránt optimális hatást gyakorolnak a szervezetre. Ha nem elég pontosan végezed a gyakorlatokat, akkor ezt az optimális hatást nem érted el. Szélsőséges hibák elkövetésekor kifejezetten ártalmas lehet. Ezért azt javasoljuk, hogy minden esetben teljes odafigyeléssel végezd a gyakorlatokat, és a kedvezőtlen tapasztalatok esetén kérd ki képzett tanár tanácsát.
A következő gyakorlatokat otthon is könnyedén elvégezheted, a fent említettek betartásával! Mindig arra figyelj, hogy milyen érzeteket keltenek a gyakorlatok a testedben, és milyen hatással van a gyakorlás a közérzetedre.
Ékapad addhomukkha svánászana – Az egylábas lefelé fordított kutya póz
- Helyezkedj el térdelő támaszban úgy, hogy a kezeket kissé a vállak elé, de váll szélességben helyezd a talajra.
- A lábaidat nyisd szét csípő szélességben és támaszkodj a lábujjaidra.
- Emeld a csípőt a kilégzés közben olyan magasra, amilyen magasra csak lehetséges, miközben a sarkakat erősen a talaj felé nyomjuk.
- Nyújtsd ki a térdet teljesen és vidd folyamatosan hátrafelé a csípőt.
- Nyújtózz el a lenyomott tenyerekből úgy, hogy az egész tenyér felülete a talajon legyen, különös tekintettel a mutatóujj tövére. Ebben a testhelyzetben a karok és a törzs lényegében egy vonalban helyezkedik el.
- Ha stabil a pozíciónk, akkor lassan emeld fel az egyik lábat úgy, hogy közben a test más területein nem változtatsz. Olyan magasra emeld a lábat, amilyen magasra a tested határai engedik, de maximum míg egy vonalba kerül a törzzsel.
- Tartsd a csípőt párhuzamosan a talajjal és a vállakkal.
- Nyújtózz a felemelt láb sarkával maximálisan felfelé és érezd az erővonalat a felemelt sarok és a tenyerek között.
- Néhány légzés után cserélj lábat, majd miután mindkét oldalra elvégezted a gyakorlatot, lassan helyezkedj sarokülésbe és tedd a homlokot a talajra. Pihenj egy kicsit.
Miért jó ez a gyakorlat?
A félfordított és fordított testhelyzetek különösen hasznos elemei a jóga gyakorlásnak. Az ilyen gyakorlatokban mindig javul a fej és a felső légutak keringése, edződik a teljes szív és érrendszer és javul az emésztés.