A
kettlebell edzés során egy tradicionális orosz sportszerrel végzik az erősítő mozgásokat. Hatékonyságának alappillére a helyes technika elsajátítása és fenntartása az edzés során. Ennek elmaradásával az edzés közbeni súlyhasználat miatt hatalmas erő keletkezhet az ágyéki gerincszakaszon, amely jelentős fájdalmat, ízületi túlterhelést, porckorong degenerációt vagy izomhúzódást okozhat. Ebből kifolyólag porckorongsérv, csigolyelcsúszás, gerincműtét, gerincferdülés, nagyon gyenge törzsizomzat esetén kerülendő mozgásforma, deréktáji vagy válltáji fájdalmak esetén pedig az első óra előtt szakemberrel történő konzultáció szükséges.
A kick-box aerobik az aerobik és a kick-box ötvözése, sok rúgó és ütő mozdulattal. Lendületes óra, nagy kiterjedésű dinamikus gyakorlatokkal, amelyek növelhetik az olyan sérülések veszélyét, mint az izomrándulás, az izomszakadás és az ízületi csavarodás.
A pilates erősíti és feszesíti az izmokat, növeli a hajlékonyságot. Kétféle típusa létezik, az egyik statikus erősítő és nyújtó gyakorlatokat tartalmaz, míg a másikat gépekkel, tornaszerekkel végzik. Speciális edzésprogram, amely nagy hangsúlyt fektet a megfelelő testtartásra és a légzésre a gyakorlatok kivitelezésénél. Gerincprobléma esetén feltétlenül szükséges a gyógytornásszal történő konzultáció.
A slide vagy más néven „csúszós tréning” az alsó végtag, a csípő és a törzs oldalsó formálására biztosít hatékony lehetőséget. A csúszásnak köszönhetően dinamikus mozgásforma, az ízületekre ható nyomás nélkül. Azonban rosszul kivitelezett technika (például kifelé fordított lábbal történő oldalra csúsztatás) esetén a térdízületet oldalszalagjait nagyfokú terhelés érheti. Ízületi szalaglazaság vagy korábbi szalagrekonstrukciós műtét után kerülendő mozgásforma.
A spinning speciális kerékpárokkal végzett edzés, ami nagyban hasonlít a hagyományos biciklizésre. Kiváló kardio-program, amely a futáshoz képest kevésbé terheli a térdízületeket. Végzése közben ügyelni kell a helyes testtartásra, különben nyak, deréktáji és hátfájdalmat eredményezhet.
A squash-ra elsősorban a dinamizmus és a gyors irányváltások jellemzőek. A labda elérésében a karok mellett komoly szerepet játszik a két alsó végtag is, a különböző mélységű térdhajlításokkal, sprintelésekkel és megtorpanásokkal. Mindez gyakran párosul törzs- és térdcsavarással vagy a gerinc előre-és oldalra hajlásával is. A labda visszaütésében különösen a domináns oldali felső végtag (vállízület, könyökízület és csuklóízület) és a törzsforgató izmok vesznek részt, emiatt előfordulhat az úgynevezett teniszkönyök kialakulása. A bemelegítés elmaradása, az eltúlzott terhelés vagy a nem megfelelő sportfelszerelés pedig izomhúzódást okozhat, ezért ezekre minden esteben figyelni kell.
A stepaerobik steplépcső használatával végzett koreografált, elsősorban zsírégető óratípus. Térdízületi porckopás, az ágyéki gerinc degeneratív megbetegedése vagy porckorongsérv esetén kerülendő.
A
TRX jelentése Totalbody Resistance Exercise, azaz teljes testsúllyal végzett funkcionális edzés. Egy felfüggesztett heveder segítségével végzik, ami rendkívül sokoldalúan használható, így a gyakorlatok variációja szinte végtelen. Kiemelendő, hogy a felfüggesztés miatt a test a mozgássorok alatt általában nem stabil, annak megtartásához erőteljes stabilizációs izommunka szükséges. Éppen ezért kezdetben javasolt egyéni óra keretein belül, szakember segítségével elsajátítani az alapokat.