Formáld tökéletesre A karok alakformálását „szépészeti beavatkozásnak” is lehetne nevezni, mert az itt elhelyezkedő izmok kevésbé vesznek részt tested működésében. Szemben például a törzs többi izmával, amelyek ereje, jó állapota elengedhetetlen például a gerinc egészséges működéséhez, vagy a mozdulatok végrehajtásához. A szexin kivillanó gömbölyödő karizmok fiatalságot, lendületet, de főleg egészséget sugároznak. Fellépésedet magabiztosabbá teszik, és […]
Formáld tökéletesre
A karok alakformálását „szépészeti beavatkozásnak” is lehetne nevezni, mert az itt elhelyezkedő izmok kevésbé vesznek részt tested működésében. Szemben például a törzs többi izmával, amelyek ereje, jó állapota elengedhetetlen például a gerinc egészséges működéséhez, vagy a mozdulatok végrehajtásához. A szexin kivillanó gömbölyödő karizmok fiatalságot, lendületet, de főleg egészséget sugároznak. Fellépésedet magabiztosabbá teszik, és személyiséged is sugárzóbbá válik.
Lássuk melyek a kar leglátványosabb izmai:
– A kétfejű felkarizom (m.biceps brachii) – a kar (könyök) hajlítását végzi
– Háromfejű felkarizom (m.triceps brachii) – a kar (könyök) nyújtását végzi
– Deltaizom (m.deltoideus) – a kart vízszintesig emeli, a vízszintes kart előre és hátra húzza.
Az edzőtermen kívül több lehetőséged is van, hogy formás karokat varázsolj magadnak:
Evezéssel:
Ha evezel, minden egyes húzásnál megfeszülnek a kar izmai. Például húzáskor főleg a bicepsz, az evező előretolásakor pedig a tricepsz dolgozik. Ma már számos evezőklub közül válogathatsz, ahol szakemberek segítenek bevezetni a sport rejtelmeibe.
Súlyzóval vagy fél literes ásványvizes palackkal, otthon:
Fogj egy, az edzettségi szintednek megfelelő súlyzót vagy palackot. Figyelj arra, hogy a súlyzó csak annyira legyen nehéz, hogy akár 12-15- ször ismételve is, kényelmesen el tudd végezni az alábbi gyakorlatokat. Három-négy sorozatot is csinálhatsz.
1. gyakorlat:
Álló helyzetben a jobb, utána a bal karral végezz könyökhajlításokat. Tizenkét-tizenötször ismételd a mozdulatot.
2.gyakorlat:
Fogd a súlyzót a kezedbe, és először a jobb, utána a bal oldalra emeld a karodat egészen vízszintesig, enyhén hajlított könyökkel. Tizenkét-tizenötször ismételd a mozdulatot.
Tippek:
– A kényelmesebbek ülve, fit-ball labdán is végezhetik a gyakorlatokat. Ebben az esetben ügyelj arra, hogy hátad egyenes legyen.
– Ha nincs súlyzó kéznél, kérd meg kedvesedet, hogy fogja meg csuklódat, így fejtve ki ellenállást. Ez a gyakorlat mindkét fél számára jó edzés és mindamellett kellemes, közös időtöltés.
Súlyzó nélkül:
1. gyakorlat:
A talajon helyezkedj fekvőtámaszba, úgy, hogy a térdedet letámasztod a talajon. Végezz 5-6 karhajlítást, utána ismételj. Figyelj arra, hogy a fejed a törzs meghosszabbítása legyen, és a hátad a gyakorlat során egyenes maradjon. Edzettségi szintednek megfelelően, nyújtott törzzsel is végezheted a hajlításokat.
2. gyakorlat:
Hátsó fekvőtámasz: fogd meg egy pad vagy szék szélét a hátad mögött úgy, hogy a lábaid elöl nyújtva legyenek. Óvatosan hajlítsd a karodat. Minél magasabban támasztod meg a lábad, annál nehezebb lesz a gyakorlat. Edzettségi szinteddől függően ismételd a karhajlításokat.
Fontos, hogy a gyakorlatok után meg is nyújtsd az átmozgatott izmokat!